Dysk SEGATE barracuda 80gb problem i to nie maly!

Witam

Mam taki problem z dyskiem SEGATE barracuda 80gb…

mianowicie dysk jest wykrywany przez bios gdy wlacze windowsa

(z drugiego dysku maxtor 20gb) on go widzi

w sensie instaluje sterowniki! i nic poza tym :frowning: ani nie widzi partycji ani tez tych partycji nie da sie utworzyc:( a gdy probuje zainstalowac na nim windowsa xp instalator wskakuje z bledem ze mam sprawidzc czy ten dysk jest dobrze podlaczony. (wiadomo ze gdyby nie mial partycji to instalator by je chcial utworzyc!!) czy jest jakis sposob?? moze jakis program?? Prosze o pomoc z gory dziekuje! !!

(z gory przerpaszam bo nie wiem czy moj problem pasuje do ego dzialu jak widac jestem nowy na tym forum :)…)

Ja mam podoby progrbelm z Seagate 120GB 8MB.

Więc tak mam Dysk 80GB 8mb (na tym jest system) i 120GB i ten dysk jest raz widzialny raz nie przez windowsa…A BIOS go za każdym razem wykrywa…

sprawdźcie, czy końcówki przewodów są dobrze dociśnięte (taśmy, kable itd.)

Wszystkie kable zworki itp…sa dobrze docisniete! !!

A zrobiłeś formatowanie nowego dysku.

NIe da sie go sformatowac dos tak jak by go nie widzial!! Pomimo ze w biosie jest wszytko ok!!

Więc tak

Na I kanale IDE na nowej taśmie sygnałowej 80 żyłowej podłącz dysk 80, zworka ustawiona na Master,podpięty na ostatniej wtyczce taśmy i sam na taśmie.

Reset biosu na default,napędy dyski i transfery w biosie ustaw na auto.

Przy starcie kompa bios musi widzieć dysk prawidłowo.

Przestawisz bootowanie w biosie na napęd CD,odpalisz instalatora XP i zdejmiesz najpierw wszystkie partycje z dysku - ma być czysto,restart kompa i dalej instalator XP, założysz partycje i je sformatujesz,czytaj komunikaty końcowe.

Pomoc

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=953

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … hl=delpart

Jak to nic nie da sprawdź dysk na innym kompie,może serwis.

nową masz te 80 od segate ?? ja mam identyko ale w najbliższe święta dysk będzie opchodził 3 urodzinki :D:D:D :lol: robią coraz gorsze dyski :smiley: :wink:

i nic :frowning: ;( ten dysk ma chyba uszkodone talerze :frowning: no coz poszukam juesze a jak nie to czeka mnie serwis… :confused: Dziekuje wszystkim za odpowiedzi,…

P O Z D R A W I A M

a spróbuj uruchomić komp z dyskietki startowej win’98 i odpal fdisk - ciekawe czy zobaczy dysk

Odpalilem fdisk-a i pisal ze nie ma stalych dysków

sprawdź BIOSIe, czy masz włączone obydwa kanały ide - powinno być ustawione na BOTH