Dysk SSD do 800zł


(Magnevox) #1

Jakie polecacie dysk SSD do 800zł? Czytałem że dobre są OCZ Vertex 2 i Corsair Nova, jak myślicie? Może ktoś z Was ma SSD u siebie i może co nieco powiedzieć na ten temat? Obecnie mam HDD w laptopie (tu chcę dodać tego SSD) 5400RPM, więc wydajność na pewno skoczy. I jeszcze jedno, mam złącze eSATA i jeżeli chciałbym nadal korzystać z HDD to wystarczy dokupić kieszeń z eSATA i mieć wpięty kabel przed każdym uruchomieniem systemu? A co jeżeli podczas pracy przypadkiem odepnie się kabelek? Doradźcie


(bubon) #2

Tutaj znajdziesz konkrety na temat SSD http://www.chip.pl/ranking/pamieci-masowe/dyski-ssd.


(kamil_w) #3

OCZ Vertex 2 lub 3

Corsair F-series

Patriot Inferno


(Devil Inside 1990) #4

Talerzowe samsungi są bardzo dobre, zatem SSD też nie mogą odbiegać od standardów :slight_smile:

http://www.samsungshop.pl/p11,dysk-twar ... -64gb.html - nie podałeś tylko jakiej pojemności ma być.


(Magnevox) #5

Do 800zł to góra 120GB. Na konkurencyjnym forum czytałem że niezłe są Crucial M4, kurde, i jak tu się połapać, ciężko wybrać :confused:


(_abrakadabra_) #6

Crucial ma więcej pozytywnych opinii - mnie się walą/mniej problemów, czego nie można powiedzieć o ocz'ach (btw C300 czy M4 to w sumie to samo).

Aczkolwiek nie będę polecał M4, bo zlecą się tu zaraz śmieszne typki i będą pisać jakie to vertexy2/3 zajebiste nie są i będą rzucać tymi śmiesznymi linkami z chipa na lewo i prawo :smiley:


(Magnevox) #7

No właśnie, gdzie nie czytam opini o vertekasch to zawsze jakaś część osób pisze że się sypią. God damn! Muszę jeszcze poczytać.

PS. Co możesz powiedzieć o swoim Crucialu? Jak długo go masz etc...


(_abrakadabra_) #8

Swojego złoma mam złożonego od tygodnia, niemniej, że się tak wyrażę, mam w d***e wszystkie progsy do benchmarków także nie zapuszczałem na nim nic.

Jednakże to co można powiedzieć o przesiadce na SSD to, że jest szybko, i to nawet bardzo. Ledwo na coś najadę mychą a już jest uruchomione :wink: Z instalkami to samo.

Myślałem, że na P67 będą jakieś problemy z wykrywaniem SSD a nawet F3'ki, aczkolwiek wszystko zatrybiło i zostało wykryte od razu (mimo dość starego bios'u na mobo).

Po postawieniu windy z progsami jeszcze zaktualizowałem w M4ce firmware do 0002 - wszystko obyło się bez problemów. I to tyle co mogę powiedzieć :stuck_out_tongue: