Dysk SSD do laptopa! Jaki wybrać?

Witam!

Posiadam laptopa Samsung NP550P7C-S02PL (laptop posiada 2 kieszenie) i chce dokupić do niego dysk SSD! Który lepszy:

Kingston HyperX K3 120GB czy Samsung 840 120GB Basic ?

Jak możecie to napiszcie mi co muszę zrobić aby skopiować dane z dysku C HDD na SSD pozostawiając dysk D bez naruszenia (Zdjęcia, Filmy , Gry). Dysk SSD ma służyć tylko jako dysk systemowy, ewentualnie nowa instalacja systemu, ale jak usunąć stary (najpierw czy potem) Prosiłbym o szczegółowy poradnik:)

Z góry Dziękuje :slight_smile:

Żaden :stuck_out_tongue:

Dołóż do 840 Pro albo Plextor M5 Pro. Temat poruszany wielokrotnie na forum :wink:

Sprawdź AOMEI Partition Assistant (dokładnie opcja Migrate OS to SSD Wizard)

Za pomocą tego programu (zrobiłem boot’owalną płytkę Make Bootable CD Wizard, potrzebny jest Windows AIK) przeniosłem 7 z HDD na SSD w laptopie.

Ja korzystałem z wersji Pro (znalazłem kiedyś w promocji za darmo), ale wersja Free z tego co wiem też udostępnia te funkcje.

Kurde, , Mam budżet max 400zł. Coś dobrego do tej ceny, a jak już czegoś innego nie ma to lepszy jest ten Samsung cz Kingston??

Dodane 06.08.2013 (Wt) 22:42

a Plextor PX-128M5S ??

465 zł za Plextora http://www.ceneo.pl/17852766

Ale jeżeli naprawdę nie masz tej ekstra kasy to Samsung będzie lepszym wyborem, dla mnie z jednego podstawowego i w sumie najważniejszego powodu: kontrolera.

SandForce to kiepski kontroler, jedynie Intel potrafi zrobić przyzwoite SSD na nim, niestety strasznie drogie. Samsung ma własny sprawdzony MDX, bardzo dobre z resztą. Plus Firmware Samsunga daje mu sporą przewagę na Kingstonem :wink:

a duża będzie odczuwalna różnica między zapisem Kingstona a Samsunga ?

Dodane 06.08.2013 (Wt) 22:54

a i co jeszcze z tym napięciem ???

Sam już wymieniłeś - http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/4856457 Kup sobie ten SSD i będzie ok.

Kingston 2.5’’ SSDNow V300 120GB a może ten?

Też SandForce, unikaj tego kontrolera :wink:

Samsung albo Plextor, gwarantuję, że będziesz zadowolony z tego wyboru.