Dysk SSD do laptopa

Witam przymierzam się do kupna dysku ssd do mojego laptopa Asus UL30JT. Problem polega na tym że posiadam tam partycję recovery z Windows7. Nie chciałbym go stracić bo nie posiadam tego Windowsa na żadnym innym nośniku. Pytanie czy jeśli wymienię dysk na dysk ssd to utracę partycję recovery? Czy jest jakaś możliwość przeniesienia partycji recovery z windows 7 na nowy dysk ssd? Pozdrawiam Serdecznie. Proszę o poradę.

Tak, jest możliwość - musisz sklonować dysk (przenieść partycje 1:1). Ja do tego używam Acronis True Image. Po przeniesieniu warto przetestować.

Wielu producentów dodaje wraz z dyskami oprogramowanie do przenoszenia danych ze starego dysku na nowy (SSD) lub umieszcza je na swojej stronie www.

Ale można i Acronisa jak napisał bachus wyżej

Możesz też w ogóle nie kopiować partycji recovery. Pobierz sobie takiego samego windowsa jak masz, wypal go na płytce i zainstaluj z płytki. Tak się najmniej namęczysz. Potem oczywiście zarejestruj go kluczem który masz na nalepce z dołu laptopa i będzie legalnie. Tylko nie zapomnij o sterownikach… Na partycji recovery jest masa śmieci i programów od producenta które obciążają system, dlatego polecam moją metodę. Czystą instalację windowsa i sterowników. Sądzę też, że klonowanie dysku HDD i wypalanie na SSD może wywołać problemy z nowym dyskiem. Klonuje się przeważnie jak mają taką samą pojemność, a na 90% nie mają.

PrzemoVi kurde flak masz rację przecież mogę pobrać tego win7, i tak jak mówisz wgrać go na nośnik, użyć kodu spod laptopa i whalaa. Że nie pomyślałem a na dodatek na mam tyle dodatkowych śmieci w partycji recovery wraz z systemem. Jasny gwint że tak nie pomyślałem. A Jeszcze jedno skąd pobrać tą wersję windows7? Tzn mam Home Prem CA. Skąd pobrać? Oraz czy będę mógł go zainstalować z pendrive? Gdyż mój Asus UL30JT niema napędu. Przymierzam się do kupna dysku ssd Crucial BX200 250gb będzie odpowiedni? Pozdrawiam. Dziękuję za powyższe porady.

Tyle że mam wersję OEM nie mogę pobrać z witryny obrazu iso win7. Ktoś ma jakieś pomysły? eh.

Sprawdziłem klucz windowsa spod laptopa, oraz programem oba kody sie różnią całkowicie. Żaden z nich nie wchodzi na stronie microsoft. Zakładam że ten kod który został wykryty programem w windows jest prawdziwy. Przy sprawdzeniu dwóch tych kodów na stronie microsoft (z naklejki, oraz z programu - WinkKeyFinder, ProduKey wyświetlają się dwa różne komunikaty. Laptop już dawno po gwarancji. Czy gdybym pobrał moją wersję windows na laptopa w formacie iso dałoby sie to jakoś sprawdzić który kod jest właściwy i przechodzi?