Dysk SSD do mojego kompa?

(indepedente) #1

Witam, rok temu składali mi kompa w sklepie komputerowym,

i7-4790  3.60

(kowgli) #2

Zdecydowanie. Komputer z 2015 roku (nie licząc jakieś najtańszego marketowego badziewia) bez dysku SSD to jakieś zupełne nieporozumienie. Trochę też może mało te 8GB pamięci.

(Zulowski) #3

Jak widzę komputer bez dysku SSD to nawet patykiem nie ruszam :wink:

Co do wypowiedzi @kowgli to 8gb wcale nie jest mało, przez długi czas tyle miałem (niedawno dokupiłem kolejne 8… bo czemu nie ;))

(indepedente) #4

Ok ale ogólnie chodzi mi czy mam teraz kupić ten dysk SSD co on mi da i jak potem zainstalować Windowsa na tym  ?

(rgabrysiak) #5

Tak samo jak na tradycyjnym HDD. 

(Zulowski) #6

Ogólnie :

Instalacja na SSD przebiega tak samo jak na talerzowym HDD.

Ale, przeważnie dysk ssd który sobie kupsiz będzie o (dużo) mniejszej pojemności niż twój dotychczasowy dysk

W tym portalu (dobreprogramy.pl) znajdziesz oprogramowanie do tworzenia kopii dysku/partycji

Więc masz możliwość skopiować sobie dysk ( partycje C z windowsem) i przywrócić ją na nowym dysku.

W tedy wszystko odbywa się bez ponownej instalacji i utraty danych

(indepedente) #7

Nadal nie dostalem odpowiedzi czy wtedy będzie dużo szybciej działał komputer na programach itp ?

(Zulowski) #8

a więc : Dużo.

Nie rozpoznasz własnego komputera po tej zmianie, a jak wszystko zrobisz jak należy, to nigdy już nie wrócisz do komputera bez dysku ssd - to działa jak uzależnienie :slight_smile:

PS:

Jak będziesz kupował, to nie polecam sklepów morele.net i agito.pl, obsługa klienta u nich leży, i nie przestrzegają praw konsumentów. (Pozdrawiam was “czule”), od razu powiem, że ten pierwszy sklep trafił na moją czarną listę właśnie przez dyski ssd które u nich kupowałem.

(Ja$) #9

(indepedente) #10

Bardzo dziękuje za pomoc !

(Zulowski) #11

Co do samego ramu, to uruchom Taskmgr (ctrl alt del), wejdź w zakładkę wydajność i obserwuj wykorzystanie ramu podczas swoich “zabaw”.

(MacGregor) #12

Jeśli ma automatyczne zarządzanie SWAP to takie “obserwowanie” nic mu nie da. Przy każdym większym zużyciem i restartem SWAP się powiększy spowalniając system.