Dysk ssd tylko na system

Witam! Co zrobić aby dysk SSD był przeznaczony tylko na system, aby przy instalacji programów na HDD nie tworzyły się pliki na dysku systemowym, oraz reszta programów, sterowników, folder user, były na dysku HDD.

Musisz przenieść zmienne środowiskowe na inny dysk choćby w ten sposob http://wegax.blogspot.com/2011/04/windo … users.html Tak samo folder temp jeśli byś też chciał win-przeniesienie-folderu-temp-t394989.html

Wtedy domyślny folder dla programów nie będzie na dysku C, ale na innym.

GriX wybacz ale to czysta głupota, dysk ssd ma służyć do przyśpieszenia działania systemu i programów, instalując wszystko na innym dysku do tego hdd tylko wydłużasz czas dostępu zamiast go skrócić i poza szybszym włączeniem i wyłączeniem kompa na takim dysku kompletnie nic nie zyskujesz tylko zmarnowana kasa bo niewykorzystujesz jego potencjału i przeznaczenia. pewnie naczytałeś się w necie pełno ■■■■■ół o tym jako to trzeba ograniczyć zapis by dłużej pociągnął i się boisz że ci się zurzyje? przy normalnym użytkowaniu prędzej dysk sam ci się z czasem zepsuje niż zdąrzysz go zajechać.

Dokładnie jak pisze @azazel666, szkoda kasy na takie bzdety.

Jakiś “pseudo-fachowiec” napisał jak to się szybko takie dyski zużywają i teraz ludzie wypisują głupoty i alternatywne konfiguracje.

Mam taki dysk od jakiś 1,5 roku i nic się nie popsuło, uszkodziło, zwolniło…a laptop działa prawie non-stop.

Kup i używaj, jak się w tym czasie popsuje dostaniesz nowy, większy od producenta (ja niestety nie miałem takiego “szczęścia” bo się nie chce popsuć) :stuck_out_tongue:

Dysk SSD jest równomiernie zapisywany.Dzięki temu nie ma zagrożenia zniszczenia poszczególnego sektora poprzez kasowanie i nadpisywanie w tym samym miejscu.

Jak przenieść cały folder user na inny dysk?

Kilka postów wyżej Longhorn2009 podał linki.

Nie przenoś wszystkich plików z dysku SSD na normalny HDD. Możesz przenieść Moje dokumenty, Pulpit oraz Filmy i Muzykę, ale Program Files, oraz takie foldery jak APPDATA (Profile programów w windows7), Ustawienia lokalne czy dane aplikacji (WindowsXP) niech zostaną na dysku SSD. Możesz doprowadzić do systuacji w której niektóre programy będą odpalać się o wiele dłużej albo będą się przycinać.

Jaki masz dysk SSD, jaki system i jaki sprzęt?