Dysk SSD w kieszeni zewnętrznej nie jest widziany przez system Windows

Wesół dzień!

 

Posiadam dysk Plextor 512GB 2,5’’ SATA SSD M6V Series, dokupiłem do niego kieszeń http://www.x-kom.pl/p/328365-obudowa-dysku-unitek-obudowa-do-dysku-25-hub-usb-30.html

 

Teoretycznie powinno to działać. Podpinam kieszeń do laptopa (windows 7, 64 bit), instaluje sterowniki, przez chwilę widoczny jest w menedżerze urządzeń i widoczny na liście w mój komputer. Potem znika.  Po jakim czasie teoretycznie jest widoczny.

 

Klikając na dysk USB (G:) pojawia się info: włóż dysk do stacji dysków Dysk USB (G:).

 

Screeny z Windows 10, bo próbuję na drugim laptopie to zrobić i jest dokładnie taki sam problem.

Czyli, jeśli na dwóch systemach i kompach ten sam problem to: zakładam, że SSD sprawny?

  • uszkodzona kieszeń

  • zmień na inny krótszy dobrej jakości przewód USB

  • zasilacz rozumiem, że podpięty i sprawny? do obudowy.

  • sprawdzałeś zarówno na portach USB 2.0 jak i 3.0?

 

i wszystko

Zakładam, że dysk jest ok., bo to nagroda od dobreprogramy :wink: W pracy podrzucę go informatykowi, żeby sprawdził (czy to, że nie jest sformatowany może być przyczyną niewidoczności?)

 

Kieszeń wydaje się być sprawną. Kontrolki świecą. W menedżerze urządzeń, na desktopie w pracy, pojawiły się wpisy związane z kieszenią. Pojawił się nawet dysk w Moim Komputerze, ale później tradycyjnie znikł.

 

Kieszeń czy to zasilana kablem USB czy zasilaczem, daje ten sam efekt.

 

Na portach USB 3 nie działa w ogóle (napięcie jest, ale system nie widzi i nie instaluje sterowników), dla portach USB 2 problemy opisane powyżej.

 

Z innym kablem USB może być problem. Wejście w obudowie gniazdo jak prawa wtyczka na screenie.

CB3001.jpg

 

Oczywiście, załóż partycję i sformatuj.

 

Edit:

I jak kieszeń sprawna, to powinna poprawnie działać z USB3.0? czyli wydaje się, że problem raczej ma ona lub jest problem współpracy kieszeni i dysku.

 

I najlepiej abyś wziął inny dysk 2.5 cala i będzie mniej więcej wiadomo co i jak?

 

I tak jeszcze z samej ciekawości zrób eksperyment:

- sama kieszeń bez dysku podłączona do USB 3.0 i powinna się poprawnie zainstalować w systemie, bo ma dodatkowe porty USB 3.0 i sprawdź, czy działają?

Nie sformatuję, bo go nie widzę :slight_smile:

 

Podrzuciłem go kumplowi w pracy, zobaczmy jaki będzie efekt.

 

 

 

UPDATE:

Wychodzi na to, że niestety mam pecha (co nie powinno mnie już dziwić) i kieszeń jest walnięta. Żaden dysk na niej nie działa.