Dysk ssd + zewnętrzny na usb czy e-sata?

Witam ! Chciałbym się dowiedzieć jak powinna wygladać taka konfiguracja : gdybym kupił dysk ssd do laptopa to dysk sata bym mogł włożyć do kieszeni zewnetrznej i używać jako magazyn na dodatkowe dane .Tylko jak ten dysk zewnętrzny ma być podłaczony poprzez usb ,e-sata (nie ma zasilania przez to złącze?) czy moze usb+esata .Prosze o wyjaśnienie .Pozdrawiam !

No też bym się dowiedział chętnie jak to jest z tym e-sata

także planuje zakup ssd ale zrobiłem sobie kieszeń na drugi dysk z napędu dvd (którego i tak nie używam, a jak będzie potrzebny to podłącze go przez usb od święta). Na spryciarzach jest filmik (nie wiem czy moge podać link do filmiku - ale to zrobię najwyżej usunie ktoś z forum z uprawnianiami)jak to zrobić i nawet sprawnie mi to poszło przerobienie starego niedziałającego napędu na kieszeń:)

filmik:

http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-zamontowac-drugi-dysk-hdd-w-laptopie

Proszę, powtórz dokładnie, o co Ci chodzi.

Poza tym, proszę poprawić wiadomość - na Forum używamy polskich znaków w pisowni.

Przepraszam za brak znaków , już się poprawiam :slight_smile: .Chodziło mi jak ten dysk ma być podłączony . 1.USB 2.E-SATA 3USB+E-SATA . Przeglądając rożne fora nie można jednoznacznej odpowiedzi dostać .

Dodane 10.12.2011 (So) 15:53

Prosze o jakąś odpowiedz :roll:

i widzę że tu tez jej nie otrzymamy bo też jestem ciekaw jak to zrobić

Zakup SSD i umieszczenie go w kieszeni do przenoszenia mija się z celem, SSD jest raczej przeznaczone do montażu w komputerze i postawieniu nań systemu i zainstalowania programów. Większe SSD pozwalają na większą swobodę.

Jak podłączyć? Jak każdy dysk SATA podpięty do kieszeni, w zależności co kieszeń umożliwia