Dysk twardy, a użycie procesora na 100%

Witam Forumowiczów!
Ostatnimi czasy zaczął padać mi dysk SSD (wyłączał się w losowych momentach, pomagało odpinanie kabli i znów działał) na którym był system i kilka gierek. Zostałem zmuszony na przesiadkę na magazynującego HDD. Okazało się, że przy próbie włączenia jakiejkolwiek gry jest przestój kilku sekundowy, zużycie procesora sięgało wtedy 100%, po czym wraca do normy. Przeskanowałem dysk HDtune i w zakładce Health widnieje coś takiego:

Zły stan dysku może być powiązany z użyciem 100% procesora i ogónym przycinaniem się?

Tego nie wiem.

Na pewno.

Ten dysk już do niczego się nie nadaje.

Tak może być, bo jak dysk nie wyrabia to katuje procka.

A nie jest na odwrót, że dzięki temu procesor ma mniej roboty?

Dokładnie, ale jak dysk już prawie nie pracuje?

To procesor czeka.

Czyli obie rzeczy mogą być spowodowane przez uszkodzony dysk. Niby przeskanowałem procesor programem od intela i wszystko jest ok. Dziękuję za informację :slight_smile: Najważniejsze by wytrzymał jeszcze z tydzień aż SSD nie wróci z naprawy gwarancyjnej :slight_smile:

Ten dysk nie nadaje się nawet na magazynujący. Lepiej czym prędzej zrób sobie kopię zapasową plików.

Spokojnie :slight_smile: Wszystko co tam było przerzuciłem na zewnętrzny, a tu jest tylko system by można było użytkować komputer zanim nie przyjdzie SSD z naprawy gwarancyjnej :slight_smile:

lepiej na dzień dobry w pokwitowaniu zaznacz, że nie sprawdzałeś w sklepie :slight_smile: i sprawdź mocno w domu :wink: Co do zasady naprawa dysku SSD nie jest możliwa. W zasadzie można tylko próbować przelutowania uszkodzonej częściz innego dysku, ale nikt nie poświeci dobrego (+czas i skomplikowanie), więc… jeżeli mr Mao nie przyjął do fabryki, to naprawa może być nieskuteczna :wink:

Nie wieidziałem, że nie wchodzi w grę naprawa :slight_smile: Dobrze wiedzieć na przyszłość :smiley:
No właśnie mam nadzieję, że naprawa będzie niemożliwa i będzie albo nowa sztuka lub refund gotówki :stuck_out_tongue:

Teoretycznie jest ona możliwa, ale poza wgraniem oprogramowania, to zwykły serwis wiele nie zrobi :wink: Najparwdopodobniej stwierdzą albo: “czego Pan chcesz, dysk dobry!” albo Twoje opcje :wink:

1 polubienie

Sprawa znalazła swój pozytywny finał :slight_smile: Dostałem refund na dysk SSD, dokupiłem 2 TB HDD do tego i zrobiłem migrację ze starych dwóch hdd na nowy i wszystko ładnie pięknie chodzi :slight_smile:

1 polubienie