Dysk twardy do 50 zł

tego też się nie opłaca

http://www.apollo.pl/store/show_detail/44471

Też bym go brał do tego tą przejściówkę

http://www.allegro.pl/item393423489_prz … owice.html

I cieszymy się szybkim, cichym i pojemnym dyskiem twardym którego można będzie wykorzystać w przyszłości do nowego kompa bez problemu.

No rzeczywiście myślałem wcześniej o tym samsungu, ale coś kasy miałem mało i go odrzuciłem, a kwota wystarczy na niego ;). No kurde, ale chyba maniekz wcześniej pisał, że dysk będzie wykrywany w biosie ale podczas instalacji już nie bo kontroler potrzebuje sterów i że go nie wykorzystam… To w końcu brać tego czy na ATA i czy w paczce z tym szajsungiem bedą np. stery do niego żeby podczas instalki z dyskietki dorzucić, czy coś w tym stylu? Ile jest gwary na tego Szajsunga?

Z kontrolerem na PCI możesz mieć jajca ale z adpaterem to nie wiem. W końcu on jest od podłączenia dysku/napędu IDE pod Sata na mobo a jak pytałem lolków czy można na odwrót to albo pisali, że nie wiedzą albo nic nie dopisywali.

Tak poza tym to ATA masz max. 133 jakby co.

A dlaczego jajca, psują się czy coś. Może jeżeli ktoś korzysta z tych przejściówek/adapterów niech się wypowie czy to działa czy nie… Już mam namieszane w bani xD.

No przecież ci pisałem, że podczas instalacji mając kontroler na PCI nie wykryje ci dysku. Mam na mobo dwa złącza Sata ale OS z tego dysku jest uruchamiany może z 2 na 10 razy poprawnie. Mam też kontroler Sata na PCI więc OS zainstalowałem przez Sata na mobo a potem stery do kontrolera i dysk teraz śmiga na kontrolerze jak ta lala a driver’ów od kontroler’a nie integrowałem do XP’ka to ci nie powiem czy to ruszy.

A z tym adapterem to najlepiej niech się wypowie ten kto go używa na dysku Sata(o ile jest ktoś taki).

Jak kupisz przejściówkę to nie będzie problemu z postawieniem systemu na nowym dysku.

Więc kupić tę co zaproponowałeś Scorpio. Wystarczy później podczas instalacji winxp dorzucić stery i tyle? Wybaczcie głupie pytania, ale jestem ciemny w temacie nowych dysków, technologii itp…

Nic podłączysz dysk normalnie wykryje, instalujesz windowsa i śmigasz. Stery do wszystkiego (płyta,grafa itd) instalujesz już z poziomu XP.

Dzięki za odp. Już wiem wszystko xD…