Dysk Twardy, jaki wybrać?

Witam,

Otóż padł mi dysk twardy w moim laptopie:

dell inspiron model E1505.

Chciałbym kupić i wymienić na nowy. Jednak szukałem w google, allegro i różnych innych sklepach internetowych konkretnie dysku twardego do tego modelu laptopa ale nie znalazłem.

Natomiast znalazłem wile innych dysków. I tutaj zwracam się do Was z pytaniem czy dysk musi być konkretnie dostosowany do tego modelu laptopa czy może być inny. A jeśli może być inny to konkretnie jaki?

Pozdrawiam,

Łuki888

http://www.komputronik.pl/product/15809 … _IOPs.html może to?

No, ok tylko jeśli dało by rade znaleźć coś do max 200 zł, ponieważ nie jest to zbyt “młody” i nowoczesny laptop i bez sensu w niego pakować tyle kasy.

P.S. Po czym stwierdziłeś, że ten dysk będzie pasował do mojego modelu laptopa? (przyda mi się przy wyszukiwaniu dysków ) ;),

Pozdrawiam

Dysk SSD to dysk oparty na kościach flash, powinien dać mocnego kopa Twojemu laptopowi. A po czym wiem że pasuje? SATA 2,5 cala.

tak to prawda ze dysk ssd daje kopa dla starych komputerow, tylko po co Serial ATA III , jak do tego kompa może kupic dużo taniej sata 2, no i jeszcze przy okazji może wymienić procesor na mocniejszy na allegro można kupic używane za niewielkie pieniądze no i dolozyc ramu. I komputer dostanie przyspiechy

SATA3 będzie można do nowego laptopa przełożyć w przyszłości :wink:

WD SCORPIO Blue 2,5 320GB WD3200BPVT