Dysk twardy...Jaki?

(Snupi00) #1

Siema!!

Chce kupić dysk minimum 120GB..ale jaki?? Narazie na oku mam:

WD 120GB, 8MB, SATA - WD1200JD - 309zł

WD 200GB, 8MB, SATA - WD2000JD - 375zł

Maxtor 160GB, 8MB, SATA - 6Y160M0 - 375zł

Co sądzicie o tych dyskach a może polecicie jakiś inny?? Jak tak to najlepiej podajcie jakiś link do sklepu internetowego lub do jakiejs strony gdzie jest w miare dokładny opis...

(Petro20) #2

Ja polecam Barracude. Mam go od 2 lat i żadnych problemów nigdy z nim nie miałem. Z tych co wymieniłeś to skłaniałbym się do

ze wskazaniem na 200 GB :lol:

(Snupi00) #3

A co to za firma...takiego czegoś nie mam w cenniku:D no ale warto rozejżeć się:smiley:

(Andrzejk79) #4

Zdecydowanie WD Caviar

Mam 2 dyski WD jeden 160 drugi 200, wprawdzie nie SATA

Spisuja sie doskonale

(Petro20) #5

Seagate Barracuda. Ja mam 80 GB i sprawuje sie wyśmienicie. :slight_smile:

(March02) #6

ja bym brał wd 2000jd ewentualnie troszke tańszy wd 1600jd :slight_smile:

Sam mam wd800jd i zero problemów

(Proph3t) #7

A może pomyśl o SataII :?:

A z tych co napisałeś to polecam:

(Janekzarzycki) #8

Tylko zależy czy jego płyta główna to obsługuje. Jak tak to bierz sata II wcale nie jest droższe od SATA. Ja mam sata II 160 GB WD i niemam problemów.

(Snupi00) #9

płye głowną to mam: Asrock K7S8X

(Janekzarzycki) #10

A ta płyta wogóle obsługuje SATA??

(Snupi00) #11

Heh a jak to sprawdzić o ile sie nie myle SATA i ATA rozni sie tylko kablem więc wystarczy kupić przejściówke i już po sprawie?? chyba..??

(Janekzarzycki) #12

Zasilanie tak a do płyty głównej do niewiem czy jest przejściówka z ata na sata.

(Snupi00) #13

to jak ktoś sie zna na kompach to niech napisze czy moze być dysk SATA!!

(BARTEK1985) #14

a ja bym polecił samsunga :lol:

(Asdaf) #15

nie. sata i ata to dwie całkowicie różne technologie. z tego co wiem to Twoja płyta nie obsługuje sata. jedynym sposobem podłączenia dysku sata jest w takim wypadku zakup podłączanego do pci zewnętrznego kontrolera sata.

a co do dysku to polecałbym jakąś baracude.

(Snupi00) #16

Hmm..a słyszałem, że jest jeszcze taka możliwość: kupuje dysk SATA i przejściówke do zasilania a potem kupuje taki kabel podlużny jak jest przy dysku ATA tylko, że z końcówką do SATA..to jest realne?? ktoś mi tak mowił, że tak można?? Czy mam kupić ATA i nie bawić sie??

(Janekzarzycki) #17

Ja Ci radze kupić zwykłe ATA. Z tego co wiem niema przejściówki z ATA na SATA. Polecić Ci jakiś ATA??

(Snupi00) #18

No to napisz jaki jest dobry ATA ważne aby minimum 120GB i cena max 400zł

(Janekzarzycki) #19

Ten powinien Ci pasować http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=4001

(Snupi00) #20

Kurde ale ATA są wolniejsze od SATA...już sam nie wiem co robć ATA na 100% zadziała..Mam 16 lat więc nie chce wyrzucić kasy w błoto, którą troche zbierałem..moj tato mowi ze zadziała SATA jak sie kupi przejściówki juz sam nie wiem co robic:P