Dysk twardy: jest sprawny czy nie?

Zakupiłem leżakowy dysk twardy 160gb western digital WD1600 (co nie było mądre)chciałem sprawdzić moje szczęście czy mi się uda.Pisalo że niesprawdzany wizualnie ok.Co bylo prawdą wygląd był dobry.I tak podłączam dysk licząc że zadziała niestety jak się okazało:sprawdza się czy jest wszystko ok jak zawsze… czekam…wszystkie informacje wyświetlają się długo i ok… i komp się wyłączył.Może zasilacz jest za słaby?W ciągu sprawdzania czy wszystko jest słysze taki szmer jakby talerz dysku się ruszał powoli ale ruszał się.Czy dysk jest uszkodzony?nie da się tego naprawić czy może zasilacz za słaby jak narazie na starym kompie Tracer 400W (jeszcze nie podrasowałem kompa)

Proszę o odpowiedzi bo co do dysków jestem :jezor:

Nie szukałbym przyczyn w zasilaczu 400 W wystarcza spokojnie!

Raczej niestety dysk padnięty !!

Ale sprawdź go w biosie? Jest widoczny czy też nie?

Dysk masz solo czy z innym napędem?

Sprawdź zworki czy prawidłowo zapięte na dysku?

Tyle na poczatek pozdrawiam

Bo dyski kupuje się nowe, używanych czy trzymanych po piwnicach się nie bierze.

Odłącz wszystko co nie potrzebne, sieciówki, napędy itd i zobacz czy zasilacz pociągnie, przeczyść styki, sprawdź go na innym kompie, lub odeślij masz 10 dni od daty zakupu i sprzedawca musi oddać pieniądze.

nie nie było mądre :stuck_out_tongue: zależy też ile dałeś :stuck_out_tongue:

jak by był dysk zły to komp by się nie wyłączał tylko pisało że ni widzi systemu itp.

sprawdź dysk u kogoś…

jak kompa odpalasz to weź dysk w rękę i sprawdź czy się lekko telepie przy uruchamianiu lub słychać że pracuje(szum, skrobanie)

zworki jakie zworki?podłączyłem jeden ten co podałem przez taśme ide dysk 160gb nie moge wejść do biosu bo po sprawdzaniu czy wszystko jest ok wyłącza się komputer :frowning: wsadziłem poprzedni dysk i wszystko jest ok.

Tak jasne nie wiesz to się nie odzywaj

ZULMEN pożycz od kogoś innego jakiś lepszy zasilacz albo sprawdź u kogoś na kompie

skrobanie słysze!styki czyli :mrgreen: ?

nie mam możliwości oddania tak pisało na aukcji!To jest tak ładuje się tam wszystko sprawdz części kompa pisze ok i się wyłącza

jak komp się sam wyłącza to pewnie wina zasilacza… tacery to nie są extra zasilacze

sprawdź dysk u kogoś

Może najpierw zapytasz co ma w kompie co wymaga przy starcie prądu większego niż 400W??— skoro zalecasz bieganie za innym zasilaczem!!

dałem 70zł za dysk :mrgreen: no wyłącza się po sprawdzeniu sprzętu nie pokazuje np że nie ma systemu lub jakiś error

hehe nie lepiej toche dozbierać i kupić nawy a nie tak 70 zeta w ciemno :stuck_out_tongue:

Tomik 68 Tracer 400W nie wygeneruje tyle!najwyżej 300W liczy się jakość wykonania a nie waty!!

Aktualny konfig:

Celeron d 2,66gh

GEFORCE 6800XT

Asrock p4i48

768mb ddr GOODRAM

Zasilacz:TRACER 400W

dysk ten dodawany 160GB WD

Złączono Posta : 21.07.2007 (Sob) 21:33

Jak się wyłacza to jak moge go włączyć ponownie to się ciesze że tracer mi kompa nie spalił do nowego sprzętu będe miał Amacrox 400PNF

sprawdź u kogoś ten dysk wtedy będziesz wiedział czy dziala

więcej tu nie zrobisz…

ok sprawdze u kogos innego czy działa.A jak zadziała to będe skakał z radości xD.Jeszcze mam pytanko co mają bad sektory do sprawności dysku?(oczywiście nic na aukcji nie pisalo o bad sektorach xD)

no dysk z badsektorami to …

trzeba je oddzielić bo inaczej możesz tracić pliki, dokumęty jeśli będą zapisywane w uszkodzonych sektorach

na aukcji nie mówili że dysk w ogóle dzila :stuck_out_tongue:

:mrgreen:

napisali że "nie sprawdzany"mogłem pomyśleć dołożyć do nowego i mieć 1000%sprawny,młody głupi byłem :mrgreen:

Mam 50lat xD żartuje :slight_smile: :smiley: 8)

70 zł w błoto no nieeeeeeeee. Już bym wolał dać 150 zł :slight_smile: Ja bym się pokusił o taki dysk za 20 zł .