Dysk twardy nie dziala

Witam poszukuje pomocy, chodzi o to ze niedawno wlozylem pare bardzo dla mnie waznych dokumentow na zewnetrzny twardy dysk. Dzisiaj potrzebowalem uzyc tych dokumentow a system windows pokazal mi cos nastepujacego: http://i.imgur.com/NGdJF.jpg

Probowalem uzyc windows’a zeby wykryc problemy ale nie pokazal mi nic.

Dysk zewnetrzny: Zendi Edge 2.5’’

System: Windows 7 Home premium 64bit.

Prosze bardzo o pomoc iz te dokumenty sa dla mnie bardzo wazne.

PS: przepraszam za brak Polskich znakow ale nie mam mozliwosci poniewaz nie mam polskiej klawiatury.

Yuffee ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Dość często mam podobny problem z moim pendrivem. Lekarstwem na ten problem, w moim przypadku, jest delikatne wyciągnięcie wtyczki USB z portu - powiedzmy 1mm. Po takim zabiegu system wykrywa pendraka. Może u Ciebie też to pomoże.

Jeśli dane są na prawdę ważne a zabiegi w stylu, podłączania do innego portu/komputera nie pomogą, to chyba nie ma innej rady jak oddać dysk do serwisu. Jeśli nie przytrafiło Ci się coś dziwnego - zalanie, upadek, pożar to być może mechanicznie dysk jest sprawny i problem jest tylko z interfejsem USB.

Albo kupujesz drugi identyczny dysk i podmieniasz elektronikę albo oddajesz do firm specjalizujących się w odzyskiwaniu danych, ceny 1000 zł za 1 GB.

Pobierz R-Studio i zobacz czy ten program odnajdzie dysk.

Zaraz, zaraz. Mój kolega miał problem z dyskiem (bardzo ważne dane) oddał dysk do zwykłego serwisu, co prawda nie był on jakoś specjalnie uszkodzony, problem dotyczył tablicy partycji i czegoś tam jeszcze ale zapłacił za odzyskanie danych i dysku, który po wszystkim “odzyskał sprawność” około 70zł, nie znał się kompletnie na tym i sam nigdy by tego nie zrobił. Więc nie zawsze taki odzysk wiąże się z grubą kasą myślę, że cena zależy od uczciwości serwisu i stopnia uszkodzenia dysku, czyli czasu jaki serwis będzie musiał poświęcić na odzyskanie danych.