Dysk twardy problem

Witam mam dysk jak w podpisie. Pewnego razu podczas ładowania się systemu wyskoczył błąd pliku NTDR (chyba tak się nazywał) Kompa oddałem do naprawy i powiedziano mi że działa. Jednak po 5-6 restartach dysk przestaje widziec system i podczas ładowania restartuje się. Wystarczy ponowna instalacja ażeby działało :confused: Co jest nie tak ??

zmień taśmę SATA, sprzęt podkręcałeś ?? wklej zawartość zakładki HEALTH z programu HDTUNE.

done

nie

KLIK

UltraInter napisz, coś o twoim zasilaczu. Na podstawie danych SMART z zakładki HEALTH widzę, że dysk jest dobry więc trzeba przyjżeć się zasilaniu. :slight_smile:

Tracer 400+W w sklepie mowili iz narazie podola…

W sklepie mówili… ich obowiązkiem jest wciskać badziewia :stuck_out_tongue: Lepiej zmień na AMACROX WARRIOR AX400-PNF

Witam

Żeby nie tworzyć nowego tematu podłączę się pod ten.

20071117121840.jpg

Dysk ma dopiero rok. Taki wysoki spadek parametru Seek Error Rate zanotowałem dopiero teraz.

Powinienem się martwić?

jaki masz zasilacz ?? być może problem jest z zasilanie…

co do dysku Hitachi autora postu to w smarcie nie ma nic niepokojącego. proponuję zresetować ustawienia CMOS (BIOS).

Zasilacz jeszcze nowszy - wymieniony ok pół roku temu - 350W (nie mam jekiegoś super sprzętu - ot Athlon 1.7, Geforce 5500). Niestety nie pamiętam producenta.

model a nie ilość wat !!

czyli dobra marka, a jak z wydajnością ?? wymień taśmę ide/sata, podłącz pod innego molexa dysk (zasilanie) i wykonaj test w programie hdtach (wklej wyniki.

Jakubcjusz czy chcesz przywrócić ten dysk do dawnej sprawności? Jeśli tak, to zaagwarantuj bardzo wydajne chłodzenie dla procesora i dysku twardego. Przegrzany CPU powoduje powstawanie błędów na dysku w takim samym stopniu, jak podkręcania komputera na niestandardowe wartości szyny FSB. Skopiuj istotne dane na inny nośnik informacji i przeprowadź zerowanie dysku. (Nie polega to na formatowaniu i partycjonowaniu) - każdy sektor musi być wypełniony zerem albo jedynką. W ten sposób zmniejszysz wartość parametru Seek Error Rate Proces bedzie trwał długo.