Dysk twardy problem

(K Ryba) #1

Witam mam dysk jak w podpisie. Pewnego razu podczas ładowania się systemu wyskoczył błąd pliku NTDR (chyba tak się nazywał) Kompa oddałem do naprawy i powiedziano mi że działa. Jednak po 5-6 restartach dysk przestaje widziec system i podczas ładowania restartuje się. Wystarczy ponowna instalacja ażeby działało :confused: Co jest nie tak ??

(Technik Elektro) #2

zmień taśmę SATA, sprzęt podkręcałeś ?? wklej zawartość zakładki HEALTH z programu HDTUNE.

(K Ryba) #3

done

nie

KLIK

(Gracz Online) #4

UltraInter napisz, coś o twoim zasilaczu. Na podstawie danych SMART z zakładki HEALTH widzę, że dysk jest dobry więc trzeba przyjżeć się zasilaniu. :slight_smile:

(K Ryba) #5

Tracer 400+W w sklepie mowili iz narazie podola...

(Rykendo) #6

W sklepie mówili... ich obowiązkiem jest wciskać badziewia :stuck_out_tongue: Lepiej zmień na AMACROX WARRIOR AX400-PNF

(jakubcjusz) #7

Witam

Żeby nie tworzyć nowego tematu podłączę się pod ten.

20071117121840.jpg

Dysk ma dopiero rok. Taki wysoki spadek parametru Seek Error Rate zanotowałem dopiero teraz.

Powinienem się martwić?

(Technik Elektro) #8

jaki masz zasilacz ?? być może problem jest z zasilanie..

co do dysku Hitachi autora postu to w smarcie nie ma nic niepokojącego. proponuję zresetować ustawienia CMOS (BIOS).

(jakubcjusz) #9

Zasilacz jeszcze nowszy - wymieniony ok pół roku temu - 350W (nie mam jekiegoś super sprzętu - ot Athlon 1.7, Geforce 5500). Niestety nie pamiętam producenta.

(Technik Elektro) #10

model a nie ilość wat !!

(jakubcjusz) #11

(Technik Elektro) #12

czyli dobra marka, a jak z wydajnością ?? wymień taśmę ide/sata, podłącz pod innego molexa dysk (zasilanie) i wykonaj test w programie hdtach (wklej wyniki.

(Gracz Online) #13

Jakubcjusz czy chcesz przywrócić ten dysk do dawnej sprawności? Jeśli tak, to zaagwarantuj bardzo wydajne chłodzenie dla procesora i dysku twardego. Przegrzany CPU powoduje powstawanie błędów na dysku w takim samym stopniu, jak podkręcania komputera na niestandardowe wartości szyny FSB. Skopiuj istotne dane na inny nośnik informacji i przeprowadź zerowanie dysku. (Nie polega to na formatowaniu i partycjonowaniu) - każdy sektor musi być wypełniony zerem albo jedynką. W ten sposób zmniejszysz wartość parametru Seek Error Rate Proces bedzie trwał długo.