Dysk twardy, przejsciówka sat2, i bios

Hej

Chce sobie kupić nowy dysk twardy (320 gb, sata2), tylko problem polega na tym, że mój dysk ma tylko gniazdo na ATA, ile może kosztować przejściówka ??, a i mam taką płytę główną

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f95 … 61725.html

i raczej będzie trzeba nowy bios wgrywać nie wiem jaki bo nie mogę znaleźć i nie wiem jak to się robi.

Aha wybrałem sata2 bo jest tańsza od ata a mi zależy na niskiej cenie :slight_smile:

Obawiam się, że nie ma przejściówki z ATA na SATA - co najwyżej jakaś karta rozszerzenia na złącze PCI, ale i tak będzie to dość wolno chodziło (nawiasem mówiąc, nie jestem pewien czy istnieje w ogóle coś takiego). Problemem jest nie tylko BIOS ale też Chipset.

W sumie lepiej kup dysk ATA.

ahaaaaaa rozumiem no niestety muszę jeszcze kasy dobierać do atay ale jak z tym biosem ?? bo ten dysk będzie dość spory 320 gb nie mogę tego biosa znaleźć, nie chce przeczcież płyty spierniczyć :mrgreen:

Czekam na wasze odp.

Są takie przejściówki, natomiast co do wydajności się nie wypowiadam, bo nie testowałem. Poszukaj na Alegro. :mrgreen:

aha dzięki za infoo.

AAAA czy pomoże mi ktoś z tym biosem ?? bo ja cały czas szukam i nie mam żadnych rezultatów :frowning: :frowning:

Wydaje mi się że SATE możesz spokojnie też podłączyć przez kontroler

Ale jeśli Ci chodzi żeby jak najtaniej to musisz obliczyć czy ATA czy SATA Cię taniej wyjdzie

Myślę że bez problemów na ata można podłączyć taki duży dysk bo to nie jest aż tak stara płyta. Tylko żeby obsłużyć dyski powyżej 137GB trzeba mieć chyba Windows XP Service Pack 2