Dysk twardy przeniesiony na inny pecet nie działa

Mam problem.

Wyjąłem dysk twardy z jednego peceta, podpiąłem go do drugiego, sformatowałem i zainstalowałem system. Po ponownym podpięciu do pierwszego peceta system nie chce się bootować, zamiast okna ładowania windowsa wyskakuje napis: błąd odczytu dysku, naciśnij ctrl+alt+del aby zresetować.

Można jakoś to naprawić bez ponownego formatowania? W biosie pogrzebać? Jakiś bootowalny program do zarządzania dyskami?

fixboot, fixmbr itp

System lepiej instaluj na docelowym komputerze - chyba, że masz na 100% identyczne konfiguracje i ustawienia BIOS-ów.:mrgreen:

W konsoli odzyskiwania wydaj najpierw komendę fixmbr, a potem fixboot. Na koniec exit, aby wyjść.

A czy to nie jest normalne zachowanie? Nowa płyta główna więc system się nie włączy prawda?

utrivv , Masz całkowitą rację, ale widziałem przypadki, że dysk startował na nowym komputerze, zwłaszcza w przypadku wersji na licencji MSDN AA. Sam byłem zdziwiony jak mój XP odpalił po przełożeniu dysku na nowy komputer (z athlona XP 2500 na chipsecie VIA KT600, na Intela 8200, chipset P35). I nie było żadnych bluescreenów.

Jednak, nawet jak system nie rusza, to nie w momencie bootowania, ale w dalszej części uruchamiania. Tu ewidentnie system nie startuj, gdyż nastąpiło uszkodzenie systemu plików.

Sharapova , zapomniałem poprzednio dodać, w konsoli odzyskiwania użyj narzędzia chkdsk.

Ale tu nie ma nic nowego :slight_smile: Mój pecet ma rok, a drugi (mamy) prawie 8 :slight_smile:

Po wpisaniu w konsoli odzyskiwania poleceń i resecie wyskakuje mi przez dystemem :disk read error occured. Czyli cały czas to samo tylko po angielsku.