Dysk twardy Samsung 1TB, parę pytań

Witam, chcę kupić dysk za 315 zł http://www.allegro.pl/item1076509546_1_ … b_2_0.html , mam pytanie czy jest dobry jak na swoją cenę. I co oznacza Prędkość obrotowa silnika?

* Pojemność : 1 TB

* Producent: Samsung

* Model: Spinpoint F2 Eco Green

* Szybkość interfejsu dysku: 300 Mb/s;

* Prędkość obrotowa silnika: 5400 obr./min;

* Średni czas dostępu: 8,90 ms

* Pojemność pamięci podręcznej: 32 MB;

* Średni czas między uszkodzeniami (MTBF): 750000 h;

* Głośność w czasie pracy: 28 dB

* NCQ- Native Command Queuing (kolejkowanie rozkazów),

* Dysk gotowy do użytku, sformatowany w systemie NTFS

* Gwarancja na dysk : 36 miesięcy

Każdy dysk twardy ma silnik, który napędza talerze - teoretycznie czym większa prędkość obrotowa tym lepszy czas dostępu do plików (mierzony w milisekundach -“ms”)

dyski samsunga nigdy nie należały do czołówki, i są uważane raczej jako dyski z tych bardziej awaryjnych…

zgadzam się z kolegą mi 3 sztuki Samsunga padły !!

Może tak jest w teorii ale w praktyce prędkość obrotowa ma się nijak do czasu dostępu czy ogólnej wydajności.

Jedyne co jest tu pewne to to że dyski o większej prędkości obrotowej będą miały tendencję do szybszego grzania się niż te wolniejsze (wynika to z praw fizyki) co nie znaczy że będą faktycznie cieplejsze bo to zależy od tego jak skutecznie ciepło jest z nich odprowadzane.

dyski zostały kupione w sklepie komputerowym a nie w markecie,i co Ty teraz na to? jak nie wiesz to nie zabieraj tu głosu! !!

A może byście tak zauważyli że zawsze zdarzy się jakaś partia awaryjnych dysków (i to przy każdym producencie) więc możliwe że trafił 3 razy na felerną partię…

Może dlatego?

Miałem 3 Samsungi (2 mam nadal, trzeci dalej chodzi u kogoś innego), dwóch moich znajomych ma też dysk tej firmy i nikomu nic nie padło.

Najwięcej słyszałem o awariach Seagate’ów z serii 7200.11.

Zgadzam się z Eru , ja raz w życiu trafiłem na felerny (był to Fujitsu 20GB) i później się doczytałem na necie że dokładnie ten model co kupiłem był serynie obarczony wadą.

Im większa szybkość obrotowa i im większa pojemność, tym szybszy dysk. Mniej więcej.

Standardowo dyski mają 7200obr/min, dyski 5400obr/min. to raczej jako magazyn dla danych.

jak by co,to nie spisałem firmy Samsung na straty !!

MaRa , to co napisałeś to kompletna bzdura, zgadza się jedynie to że obecnie większość dysków ma prędkość 7200obr/min.

Niby dlaczego? Prędkość obrotowa talerzy ma jak najbardziej wpływ na szybkość odczytu. Drugim czynnikiem jest ilość talerzy, mniejsza przy tej samej pojemności dyskach, oznacza większe upakowanie zapisu i szybszy odczyt.

Co do awaryjności, sprawa losowa ale znane są przypadki nieudanych serii u różnych producentów.