Dysk twardy - Samsung czy Western Digital?

Nie wiem który dysk twardy wybrac…czy WD Caviar SE-16 250 GB 16MB cache SATA-II czy Samsung SpinPoint P120S 250 GB (SATA II, 8MB cache, NCQ)? zapraszam do ankiety :slight_smile:

To dodaj jeszcze do ankiety Seagate 250 GB Barracuda (ATA/300, 16MB, 7200, NCQ, RoHS) ST3250620AS wtedy zagłosuje ;]

http://znak.pl/index.php?cid=69&scid=18 … T3250620AS

WD Caviar SE-16 250 GB 16MB cache SATA-II

_____________________________________________

Pentium4 3,0 GHz, RAM - GEIL DDR2 2048 MB / 533 (Dual 2 x 1024 MB), CL4, HDD WD 250 GB, 16 MB, SATA II , Grafika PCIex ASUS GF 7600 GT 256MB, DVD-Rw :slight_smile:

Wg mni o wiele lepszy będzie Samsung - mniej się grzeje i jednak dyski od Samsunga są mniej awaryjne :slight_smile:

z komentów w sklepach internetowych (np komuptronik) wynika własnie, ze to samsungi sa bardziej awaryjne… :?

A co się dziwić jak ktoś kupi fabrycznie uszkodzony model to musi pokazać całemu światu jak cierpi. Samsungi są dobre ale ja proponuje Segate cichy i wydajny, lepszy od Samsunga ma 16 mb buforu a cena większa o ~30zł.

sam mam SAMSUNGA cache=8mb i 160 GB SATA 2 i jestem zadowolony:) Polecam

A no co to to tak:] Seagate jest bardzo dobrym dyskiem i ten model co mówi o nim Tobi (Seagate 250 GB Barracuda (ATA/300, 16MB, 7200, NCQ, RoHS) ST3250620AS) będzie najlepszym wyborem :slight_smile:

no oczywiscie sam mialem seagate ale po 1 nie wiem po co ci AŻ 250GB!!!

Dobrego nigdy za wiele, dysk zawsze się przydaje tak więc im więcej tym lepiej a 250GB ma najlepszy przelicznik cena/pojemność :slight_smile:

AHA:) nio to thx za wytłumaczenie… ja tam na razie mam 160 :slight_smile: ale jesli masz kase bierz 250 GB ja tez chcialem takiego ale SATA 2 są droższe

chciałem zauważyc, ze ten Seagate (wydajnosc faktycznie zajebioza) jest droższy od Sama i WD a chce sie zamknąc w cenie 280 zł…tylko WD kosztuje w proline… gdybym miał sianka sporo, to wziąłbym sobie chetnie dysk z zapisem prostopadłym :slight_smile: ale niestety xD budżet ograniczony xD wiec jeden z tych dwóch mi pozostaje xD

No to z tych 2 to tylko Samka bierz :]

ja tam zama mam i sam ROX i POLECAM GO INNYM

miałem dysk samsungai dla mnie to gowno. Wybierz western digital ale najlepiej Seagate Barracuda

bym zapomniał…moja motherboard nie obsługuje NCQ…:? czy to zmienia w jakis sposób Wasze rady odnośnie tych dysków? (WD nie ma NCQ, Samsung ma)

A co w nim jest takiego że go aż tak uwazasz. Co skłąnia Cię do WD? Proponuje ustosunkowąć swoją wypowiedź.

poporstu nie wykorzystasz szybszego dostepu do danych. Oprócz tego nie powinno być problemu.