Dysk twardy ;/ sprawnośc


(Radziogrox) #1

Witam,mam problem z dyskiem.ostatnio komp świruje,podczas gier błędy wyskakują,albo wcale nie działają :smiley: zainstalowałem HDD Health i sprawdziłem dysk;/ patrzcie beztytuulw.jpg


(BejDżej) #2

Sprawdź wtyki pomiędzy dyskiem a płytą główną, może źle dociskają. Ale jeśli to nic nie pomoże, to chyba dysk do wymiany. ;/


(Radziogrox) #3

no wczoraj czyściłem kompa z kurzu :slight_smile: fakt odłączałem wszystkie wtyczki ale są podłączone dobrze ;/ nic juz nie zrobie nie?


(BejDżej) #4

No chyba raczej nie, ale sam nie chcę tutaj wyznaczać odpowiedzi. xD Poczekajmy na innych. :stuck_out_tongue: Sprawdź jeszcze jakie problemy wyświetli Ci Everest.


(Radziogrox) #5

no ok poczekamy :slight_smile: a znacie ten program który opisałęm? :smiley: albo inne


(BejDżej) #6

Nie spotkałem się z tym programem, ale widzę że w google jest. :lol: Aż sam z ciekawości sam swój dysk sprawdzę. Tak jak napisałem wyżej, sprawdź co wywali ci Everest (program do diagnozy PC).


(deFco247) #7

HD Tune


(Longhorn2009) #8

Użyj jeszcze programu HDTune, zawartość zakładek Error Scan i Health daj na forum.


(BejDżej) #9

Ej, sprawdzcie ten program, bo u mnie dysk chodzi wporzo a tu:

beznazwyoc.png


(Radziogrox) #10

czekajcie :smiley: sprawdze na HD Tune :wink: ale u ojca na lapku pokazuje 100% :slight_smile: chwila moment


(Ataserwis) #11

Problem urojony.

Równie dobrze mogłeś o stan dysku zapytać wróżkę.

Jeśli (przypadkiem) chcesz wiedzieć czy dysk jest OK, to daj na forum screen zakładki "Health" progrmu HD Tune (albo dowolny inny log SMART).


(Radziogrox) #12

45922184.jpg

93783923.jpg


(Longhorn2009) #13

U mojego kolegi na nowym kompie jest podobnie, Windows XP startuje 2min, instaluje się z godzine itd. i jak na razie nie rozwiązał tego problemu, a kompa to ma dobrego: Phenom 3,3GHz, 4GB RAM, dysk Samsung F3.


(Radziogrox) #14

kiedyś wystarczy,że w biosie coś przestawiłem.a teraz to dupa :smiley:


(Emilmlo) #15

Przetestuj pamięć ram memtestem, kiedyś miałem podobne problemy z instalacją windowsa instalator stawał w podobnym miejscu i okazało się, że jest uszkodzony ram, u ciebie nie musi być to wina ramu, ale sprawdzić nie zaszkodzi, z dyskiem wszystko w porządku.