Dysk twardy ;/ sprawnośc

(Radziogrox) #1

Witam,mam problem z dyskiem.ostatnio komp świruje,podczas gier błędy wyskakują,albo wcale nie działają :smiley: zainstalowałem HDD Health i sprawdziłem dysk;/ patrzcie beztytuulw.jpg

(BejDżej) #2

Sprawdź wtyki pomiędzy dyskiem a płytą główną, może źle dociskają. Ale jeśli to nic nie pomoże, to chyba dysk do wymiany. ;/

(Radziogrox) #3

no wczoraj czyściłem kompa z kurzu :slight_smile: fakt odłączałem wszystkie wtyczki ale są podłączone dobrze ;/ nic juz nie zrobie nie?

(BejDżej) #4

No chyba raczej nie, ale sam nie chcę tutaj wyznaczać odpowiedzi. xD Poczekajmy na innych. :stuck_out_tongue: Sprawdź jeszcze jakie problemy wyświetli Ci Everest.

(Radziogrox) #5

no ok poczekamy :slight_smile: a znacie ten program który opisałęm? :smiley: albo inne

(BejDżej) #6

Nie spotkałem się z tym programem, ale widzę że w google jest. :lol: Aż sam z ciekawości sam swój dysk sprawdzę. Tak jak napisałem wyżej, sprawdź co wywali ci Everest (program do diagnozy PC).

(deFco247) #7

HD Tune

(Longhorn2009) #8

Użyj jeszcze programu HDTune, zawartość zakładek Error Scan i Health daj na forum.

(BejDżej) #9

Ej, sprawdzcie ten program, bo u mnie dysk chodzi wporzo a tu:

beznazwyoc.png

(Radziogrox) #10

czekajcie :smiley: sprawdze na HD Tune :wink: ale u ojca na lapku pokazuje 100% :slight_smile: chwila moment

(Ataserwis) #11

Problem urojony.

Równie dobrze mogłeś o stan dysku zapytać wróżkę.

Jeśli (przypadkiem) chcesz wiedzieć czy dysk jest OK, to daj na forum screen zakładki "Health" progrmu HD Tune (albo dowolny inny log SMART).

(Radziogrox) #12

45922184.jpg

93783923.jpg

(Longhorn2009) #13

U mojego kolegi na nowym kompie jest podobnie, Windows XP startuje 2min, instaluje się z godzine itd. i jak na razie nie rozwiązał tego problemu, a kompa to ma dobrego: Phenom 3,3GHz, 4GB RAM, dysk Samsung F3.

(Radziogrox) #14

kiedyś wystarczy,że w biosie coś przestawiłem.a teraz to dupa :smiley:

(Emilmlo) #15

Przetestuj pamięć ram memtestem, kiedyś miałem podobne problemy z instalacją windowsa instalator stawał w podobnym miejscu i okazało się, że jest uszkodzony ram, u ciebie nie musi być to wina ramu, ale sprawdzić nie zaszkodzi, z dyskiem wszystko w porządku.