Dysk twardy uszkodzony


(buubaaa321) #1

Czy dysk może być uszkodzony , ponieważ bardzo wolno pracuje system. Wykonywałam format systemu, bo już tak wolno pracował był strasznie obciążony . Myślałam może pomoże, ale nic pracuje tak wolno nawet przy auto starcie systemu trzeba odczekać bo się przywiesza , wcześniej procesor nie zużywał się tak lecz teraz dochodzi nawet do 50% . Laptop służy głównie do pracy tj. office , oglądanie filmów nic poza tym . Macie może jakiś pomysł ? Sprawdzam czy dysk nie jest uszkodzony w programie HDD Tune , w zakładce ERROR SCAN pola są na zielono tylko jedne jest czerwone oznacza to uszkodzenie , ale wole się zdać na wasze rady zawsze mi pomagają za co bardzo mocno dziękuje :slight_smile:


(marcin82) #2

Pokaż zrzut ekranu z zakładki HEALTH tego programu co używasz.

 

Możesz jeszcze pokazać zrzut ekranu z programu CrystalDiskInfo:

http://www.dobreprogramy.pl/CrystalDiskInfo,Program,Windows,27691.html .


(buubaaa321) #3

http://i60.tinypic.com/350p9o8.jpg

http://i59.tinypic.com/fc7m2f.jpg

http://i62.tinypic.com/eanpsj.jpg

 

3 zżuty z ekranów 


(marcin82) #4

Dysk jest w nienajlepszym stanie (realokowane sektory).

 

Dla upewnienia się pokaż screen z program CrystalDiskInfo.


(buubaaa321) #5

Ok . Tylko ja w tym programie to nie jestem tak dobra więc robię printscreena klawiszem . 

http://i57.tinypic.com/v2rchu.jpg


(falcon89) #6

Dysk ma jeden niestabilny sektor (oczekuje na weryfikacje i ewentualnie remap).

 

 

Kliknij prawym na partycję systemową C, Właściwości, Narzędzia, Sprawdź (tylko pierwsza opcja zaznaczona), kliknij Rozpocznij, Zaplanuj sprawdzanie dysku i uruchom ponownie system (wykonaj tyle razy aż nic nie będzie naprawiane).

 

Wstaw nowy nowy zrzut ekranu z CrystalDiskInfo.


(buubaaa321) #7

Wykonane , partycje bez systemu bardzo szybko się zeskanowały , natomiast partycja systemowa kilka razy jak ustawiałam tą naprawę dysku to dalej tak wolno i wolno i zauważyłam, że laptop uruchamia się szybciej . Programy startują też szybko . Myślę że nie potrzebny jest screen o jedynie co się zmieniło w programie to , to że temperatura podskoczyła do 42 stopni a tak po za tym to wszystko tak jak było .