Dysk twardy: WD Caviar SE czy Seagate Barracuda 7200.10

Witam, oto linki do tych modeli:

:arrow: WD Caviar SE 320 GB WD3200AAKB 16MB cache, ATA/100

:arrow: Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 (16MB, ATA/100, zapis prostopadły)

Muszę pilnie zakupić dysk twardy z interfejsem ATA. Postanowiłem, że będzie to pojemność 320GB oraz dobry cache - tu w obu modelach jest 16MB. W sieci można spotkać różne opinie na temat zarówno WD jak i Seagate - trafiają się felerne sztuki. Ja pracuję obecnie na 80GB WD, nie mam z nim problemów, a temperatura dysku to od 22 - 31 stopni, zależy od warunków. Słyszałem, że Seagate się grzeją, natomiast posiadają opcję zapisu prostopadłego danych. Co do WD - Data Lifeguard™, Shock Guard™. WD posiada 3 talerze, a Seagate 2, więc ten drugi powinien być wydajniejszy.

Z dotychczasowej pracy z WD Caviarem (model WD800JB-00JJC0) jestem zadowolony. Stąd moje wątpliwości, czy warto przesiadać się na Seagate. Bardzo proszę o pomoc, jeśli ktoś mógłby wypowiedzieć się rzeczowo na temat wydajności, temperatury oraz głośności.

Pozdrawiam.

a może lepszym pomysłem byłby zakup dysku SATA + przejściówka? wtedy to Samsung F1 320GB lub WD3200AAKS (z serii jednotalerzowej)

a jeśli w grę wchodzą te dwa modele, które wymieniłem to brałbym Seagate’a, miałem kilka dysków Seagate pod ATA i byłem zadowolony

Jeśli dysk jest SATA, a płyta Abit NF-7 v.2-0 nie posiada kontrolera SATA, to czy wydajność przy przejściówce przypadkiem nie spada? No i jak wygląda sprawa instalacji systemu na dysku z taką przejściówką - trzeba rozumiem podawać sterowniki na początku instalacji systemu, czy nie jest to konieczne.

Załóżmy, że nie wykluczam takiej opcji, chciałbym maksymalnie w takich warunkach zwiększyć wydajność. Tylko czy jej skok będzie znaczący przy zakupie dysku SATA niż gdybym brał któryś z w/w ATA…

Kup przejściówkę

http://allegro.pl/item372193808_adapter … rzecz.html

I do tego dysk SAMSUNG 320GB 7200 SATAII 16MB HD322HJ

http://www.ceneo.pl/1413981

Zaoszczędzisz pieniędzy bo raczej dyski ATA są droższe i bardziej przyszłościowo i szybciej.

Słuchaj. pracuję w firmie jako spec od informatyki.

Zajmuję się między innymi zakupem sprzętu komputerowego do 185 komputerów także jest do czego.

Jeśli chodzi o wybór dysku ja bezapelacyjnie brałbym Western Digital’a. Dlaczego? otóż awaryjność tych dysków jest dużo mniejsza od Seagate’ów i po kilku latach eksploatacji charakteryzują się większą wydajnością. Ponadto nie bawiłbym się w żadne przejścówki. Wydajność nie powinna zauważalnie spaść, ale po co sobie dorzucać zabawy. jednakże w środowisku informatyków jest jak w środowisku lekarzy - prawie każdy powie Tobie co innego…

ta przejściówka jest w sumie tylko po to, aby ten dysk SATA można było w przyszłości podłączyć do kompa z kontrolerem SATA

jeśli natomiast dysk nie będzie wykorzystywany w innym komputerze to brałbym ATA, choć nie wiem jak jest z cenami

bierz tego Samsung’a jest jednotalerzowy, cichy i bardzo szybki.

squeet , kup to co radzi kolega. Dysk jest naprawdę bardzo dobry… :slight_smile:

nf7 czasem 2 gniazd sata nie ma właśnie? :] chyba tylko jeden model wg strony abita nie miał…

http://sklep.benchmark.pl/pelny_6439.html

moje skromne możliwości pozwalają mi przypuszczać że ta płyta ma dwa złącza SATA, więc squeet potrzebuje WD 320Gb AAKS lub Samsunf F1 320Gb..

Z podanych przez ciebie dysków wybierz Seagate 320 GB Barracuda. Jest lepszy od WD Caviar, cichszy i szybszy :smiley:

wg mnie ta płyta nie ma SATA, kolega ma płytę Abit NF-7 (bez S na końcu)

Abit NF7 ver. 2.0 nie ma SATA , natomiast Abit NF7-S ver. 2.0 ma SATA.

Ja posiadam wersję NF7 i nie mam SATA. Stąd moje pytanie o dysk IDE.

F1 samsung i przelotka albo i kontroler ma pci wielce wskazane, kiedyś platformę będziesz zmieniał…

(jeszcze nf7-m/-s3/s3g miały sata , nie tylko -s :slight_smile: )

A co w sieci piszą o tych dyskach, z dyskami WD jak z pogodą, a Seagate to Seagate, każda firma ma wpadki, ale skłaniałbym się do tej firmy. Warunek, poczytaj co piszą o danym modelu w sieci.

W sieci są różne opinie - jeden pisze, że padają te, inny, że tamte…

Konkretne opinie co do modeli są różne - na komputroniku przeważającą ilość pozytywnych ma Seagate.

Jak piszę - mam WD od blisko 2 lat i działa bez zarzutu. Trudno mi jest wybrać na podstawie opinii tam zawartych.

Ale jeszcze poczytam.

W sumie w kilku komputerach mam 3 dyski wd, najstarszy ma gdzieś 5 lat i nie ma żadnych problemów, na dodatek są bardzo ciche…