Dysk Twardy zawieszanie komputera

(Voodoo) #1

Witam wszyskitch użytkowników :slight_smile:

Piszę ponieważ mam problem z komputerem ... a mianowicie z dyskiem twardym .Chodzi mi o to ze za każdym razem gdy kopiuje coś z jednego dysku na drugi dysk tzn jakieś większe pliki ponad ~3 gb zawiesza mi się komputer nic nie można zrobic nie pomaga 3 króli tylko twardy reset ...

W komputerze mam 2 dyski twarde jeden to samsung SV4003H a drugi dysk to WD 80 GB i komputer zawiesza się zawsze gdy trzeba zrobić coś "poważniejszego" na dysku Samsunga .Każdy dysk chodzi w trybie ULTRA DMA i wogóle nie wiem co jest grane :cry:

(iwa nike) #2

a w trybie awaryjnym próbowałeś?

(Voodoo) #3

Tak i dzieje sie to samo oby dwa dyski są na tej samej taśmie szajsung ustawiony jest jako slave

(iwa nike) #4

może coś z taśmą? próbowałeś innej?

(Voodoo) #5

Własnie nie probowalem tak ... bede musial tak zrobic ale dzisiaj juz mi sie nie chce przy tym gracie grzebac ... Takze mozliwe ze to bedzie tasma a jest taka opcja ze dysk moze sie przegrzewac ? Jaka powinna byc srednia temp. dysku ?

(Members92) #6

Sprawdz oba dyski Hdd Tune

najlepiej gdyby nie przekraczala 40 stopni

(Agatonster) #7

Acardipane

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Na Forum używamy polskich znaków.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(JNJN) #8

Zrób diagnostykę dysku Samsunga ich narzędziem,może uszkodzony.

http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t10073.html

(Voodoo) #9

Tasiemka napewno odpada wlożylem inną tasiemkę i dzieje się to samo ... Móglby ktos tak w miarę poprowadzić mnie jak zrobic tą diagnostykę dysku twardego ? Z tego co tam pisało trzeba chyba zrobić to w dosie najlepiej z dyskietki ale jest taki problem że ja nie posiadam stacji dyskietek w komputerze

(Rastko1) #10

To będziesz musiał sobie kupić albo załatwić od kogoś w dzisjajejszych czasach jeszcze jest pomocna bez stacji dyskietek nie zainstalujesz dysku Sata :roll:

(Voodoo) #11

Bez stacji dyskietek nie da się przeprowadzić tej diagnostyki ??

(Rastko1) #12

Nie wiem możesz spróbować z płyty ale to trzeba raczej przez stacje dyskietek :frowning:

(Tezarrus) #13

lepiej jak dyski są podłączone na tej samej taśmie ponieważ podłączenie np: na tej samej taśmie cd romu i dysku spowalnia znacznie pracę.