Dysk twardy zewnętrzny za około 260zł

Witam. Mam zamiar kupić dysk twardy zewnętrzny … Cena tak do 250 - 260zł. Widziałem, że da rade już kupić 1 - 1,5TB na normalne zasilanie :).

Mam na oku coś takiego:

  1. http://allegro.pl/1tb-wd-dysk-zewnetrzn … 26364.html

  2. http://allegro.pl/1tb-wd-elements-deskt … 41333.html

Bądź coś na zasilanie USB, tylko wiadomo wtedy cena odnosi się co do pojemności.

  1. http://allegro.pl/dysk-zewnetrzny-lg-hd … 79528.html

Proszę o doractwo, opinie :slight_smile:

Osobiście bardziej cenie sobie dyski podłączane / biorące prąd z usb, wygoda, nie chciał bym włazić w wielu przypadkach pod biurko by dostać się do listwy…

Skupił bym się też, aby dysk był “pokryty gumą”, do tego jak największa odporność na wstrząsy, rozmiar dysku byłby w tym przypadku drugorzędny, 500? 1000? to co masz zmieścić, na pewno się zmieści.

Dysk zewnętrzny służy do tego, by go przenosić, więc raczej zadbał bym o to, by korzystało mi się z niego przyjemnie, i abym nie musiał się bać gdy przez przypadek cisnę plecakiem czy w czym tam chcesz go nosić w kont pokoju, albo jak mnie deszcz dopadnie po drodze …

No więc właśnie chodzi mi o konkrety … model :slight_smile:

Ważne jest, moim zdaniem, czy ten dysk ma cały czas leżeć w jednym miejscu i być magazynem danych czy też chcesz z nim podróżować. Jeżeli to drugie, to nie brałbym pod uwagę dysków 3,5" - są duże, ciężkie i za każdym razem musisz pamiętać, by zabrać zasilacz. Druga sprawa to interfejs. Warto rozważyć zakup dysku USB 3.0 - nawet, jak Twój komputer nie ma tego złącza, to na pewno przyda się na przyszłość.

Ja też przymierzam się do zakupu dysku zewnętrznego. Rozważam zakup tego:

http://www.komputronik.pl/product/11128 … Black.html

Na pojemności mi nie zależy (dysk ma być na Warcrafta), dlatego wystarczy 500 GB. Najważniejsze cechy to USB 3.0, producent i przystępna cena.

Od siebie mogę polecić My Passport Essential - mam w domu starszą wersje na USB 2.0 (320GB) i gdybym miał wybierać jeszcze raz dysk, to z pewnością byłby to My Passport.

Jeszcze dokupić do tego WD Nomad i gotowe :wink: Mi na razie nie potrzebny, bo nigdzie z dyskiem zbytnio nie wędruję, ale za rok może się przydać :smiley:

A o tym co myślicie:

http://allegro.pl/nowy-dysk-zewnetrzny- … 62587.html

http://www.komputronik.pl/product/11128 … Black.html

http://www.komputronik.pl/product/10283 … Black.html

?? :slight_smile: ?? :slight_smile: ?? :slight_smile: ?? :slight_smile: ??

Z tej trójki brałbym WD My Passport Essential 500GB, bo ma USB 3.0 :wink:

Jeśli o mnie chodzi, to brałbym (i raczej wezmę niedługo) WD My Passport Essential 500GB USB 3.0 Black. Powody opisałem we wcześniejszym poście. Dysku nie kupowałbym na Allegro, bo on się nieźle wytrzęsie w czasie transportu (chyba że odbierzesz go osobiście).

Nie no jak allegro to tylko pobranie wchodzi w gre ale widze w komputroniku 234zl wiec cena przystepna :wink: