Dysk twardy

Posiadam na komputerze 2 dyski twarde C oraz D. Dysk C działa bez problemów natomiast dysk D nie chcę się odtworzyć. Pomóżcie :slight_smile:

może jakieś szczegóły? jakiś komunikat się wyświetla?

No więc gdy dwa razy klikam wyświetla się D:/ Odmowa dostępu. Natomiast jeśli próbuję wejść przez otwórz to komunikat: -> "System Windows nie może odnaleźć pliku Recycled\ctfmon.exe Upewnij się czy wpisana nazwa jest poprawna i spróbuj ponownie. Blablabla

Przeskanuj system programem antywirusowym i sprawdź czy możesz przejść na dysk “D” poprzez przyciśnięcie PPM (prawy przycisk myszy) na ikonce dysku i przyciśnięciu “Odtwórz” .

Jeśli możesz przejść na dysk w ten sposób to:

Wejdź w Mój komputer/Narzędzia/Opcje folderów…/Widok i odznacz “Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane)” i sprawdź czy po przejściu na dysku nie masz plików autorun.ini. Jeśli tak to usuń je.

To wirus z pendrive’a, jak chcesz to podaj logi z Hijackthis i Combofix. Opis jest w dziale “bezpieczeństwo”. Czemu się tak uparliście na te pliki autorun.ini ?

Co to są pliki autorun.ini tak na przyszłość :slight_smile:

i sprawdź czy po przejściu na dysku nie masz plików autorun.ini. Jeśli tak to usuń je. Poprzednie wykonałem ale tego tekstu nie rozumiem jak to zrobić??

w bardzo dużym skrócie jest to auto uruchamianie…czyli powiedzmy jak włożysz płytę z jakiegoś czasopisma to zapewne ona posiada plik autorun.ini, dzięki któremu po włożeniu płyty pokazuje Ci się jakieś okno powitalne z płyty.

jasnowidz?

999bastian999 , a możesz wejść na ten dysk “D” poprzez przyciśnięcie PPM i dania “Odtwórz”?

jeśli tak to wejdź i usuń plik autorun.ini (jeśli w ogóle jest…).

Wszedłem przez odtwórz ale nie ma tego pliku próbowałem odpalić ukryte pliki ale nic z tego nie kumam. Jest notatnik autoran i kosz recycled…

sformatowałem dysk gdyż był cały pusty oprócz paru mało ważnych plików problem zniknął :slight_smile: OK dzięki za pomoc !

to było to… (autorun)

Pozdrawiam

Proszę zmienić temat postu na konkretny, opcja edytuj i popraw.JNJN