Dysk Twardy

(Jankowicz001) #1

Dziś kupiłem dysk MAXTOR 200GB, podłączyłem go, ale mam problem co chwile dysk dziwnie buczy a po chwili przestaje. Co może być tego powodem?? Dzięki za odpowiedzi...

(Damian) #2

Nie powinno się dziać takie coś...

Moim zdaniem mechanika może być uszkodzona... Idź z nim do sklepu i zwróć...

(system) #3

Ale w ogóle to działa :?:

(Jankowicz001) #4

Na początku włożyłem dysk, włączyłem kompa i zawiesił się, później uruchomiło się normalnie, ale nie wykrywało go w moim komputerze, później zainstalowałem Particion Magic i stworzyłem partycje i przy tworzeniu zawiesiło się, po resecie włączyłem kompa i uruchomiłem Particion Magic i stworzyłem jeszcze raz partycje i sformatowałem tym programem.Później było wszystko dobrze, uruchomiłem go jeszcze raz ale go przestawiłem na biurko ( bo wcześniej stał na dywanie i nic nie słyszałem ) i usłyszałem te buczenie co chwile buczy i przestaje, buczy i ...

Przy wyłanczaniu kompa słychać jakis dziwny brzdęk ( czy coś takiego )

Robiłem scandisk i terz coś brzęczało ...

Przy kopiowaniu plików nic nie brzęczy ...

Co robić ??

Chyba będe musiał go oddać ...

:evil: :evil: :frowning: :frowning:

(boczi) #5

Proponuję iść z tym do serwisu jak najszybciej, jak mówił Damian. :?

(system) #6

Czy kupiony dysk był nowy :?: Bo jeśli tak, to wadliwy musiał wyjść już z fabryki, albo został uszkodzony w transporcie. Zawieszanie się przy podanych operacjach jest nie do przyjęcia. Dysk wygląda na poważnie uszkodzony. Nie radzę przechowywać na nim żadnych ważnych danych.

(Jankowicz001) #7

Dysk jest nowy, zamówiłem go. Dali mi go w opakowaniu elektrostatycznym tylko, że było otwarte i nie formatowali go. Niosłem go normalnie w ręce.

Dzięki za odpowiedzi.

(Toniuś) #8

idz do serwisu jak najszybciej

(Zbych ) #9

Możliwe że źle wyważone talerze i dysk dostaje wibracji i dlatego to buczenie , a jak talerze nierówno sie krecą (wibrują) to też sie bedzie wieszało.