Dysk Twardy

(Rikamuru) #1

Mam dysk podzielony na 2 parycje w drugiej partycji D jest 34,9 Gb i miejsca wolnego 653Mb ,a jak zaznacze wszystkie foldery i pliki do zajmują one 30,1Gb nawet te ukryte.To powinno być wolnego miejsca 4,8Gb a nie jak pisze 653 mb …co jest nie tak?

(JNJN) #2

Albo przekłamanie,albo coś ukryte.

Jak masz Nero to odpal i zobacz co na partycji i co ile zajmuje.

(sdar) #3

Nie wiem, czy możliwa jest aż tak duża różnica ale u mnie była również taka sytuacja, że wykazywany wolny obszar był mniejszy od przeze mnie “oczekiwanego”.

Okazało się, że system podawał mniejszą ilośc dostępnego miejsca z powodu dużej fragmentacji partycji. Nie wiem z czego to dokładnie wynikało ale po przeprowadzeniu defragmentacji sytuacja wróciła do normy. Może u Ciebie będzie podobnie…?

(Tomek Zamlynny) #4

sprawdz to:

(Rikamuru) #5

na defragmantacje mam za mało miejsca bo 5% a potrzeba 15% czy mimo tego mogę uruchomić defragmantacje?

nic mi nie usunie ?

(Tomek Zamlynny) #6

czy nie mozesz usunąc przywracanie systemu hibernacje z pliki z tempa, cookies, Prefetch

(Danielderen) #7

na dysku d raczej nie ma temp ani cookies (chyba że jest tam windows)

(sdar) #8

Usunąć nie usunie ale dla sprawnego przeprowadzenia defragmentacji potrzebne jest rzeczywiście wolne miejsce.

Proponuję abyś tymczasowo przeniósł część danych na inną partycję albo inny dysk w ten sposób robiąc potrzebne miejsce.

(Ford Fokus) #9

Może masz pełny kosz :smiley: Dobrze jak byś podał czy to partcja systemowa czy nie.