Dysk Twardy

Mam dysk podzielony na 2 parycje w drugiej partycji D jest 34,9 Gb i miejsca wolnego 653Mb ,a jak zaznacze wszystkie foldery i pliki do zajmują one 30,1Gb nawet te ukryte.To powinno być wolnego miejsca 4,8Gb a nie jak pisze 653 mb …co jest nie tak?

Albo przekłamanie,albo coś ukryte.

Jak masz Nero to odpal i zobacz co na partycji i co ile zajmuje.

Nie wiem, czy możliwa jest aż tak duża różnica ale u mnie była również taka sytuacja, że wykazywany wolny obszar był mniejszy od przeze mnie “oczekiwanego”.

Okazało się, że system podawał mniejszą ilośc dostępnego miejsca z powodu dużej fragmentacji partycji. Nie wiem z czego to dokładnie wynikało ale po przeprowadzeniu defragmentacji sytuacja wróciła do normy. Może u Ciebie będzie podobnie…?

sprawdz to:

na defragmantacje mam za mało miejsca bo 5% a potrzeba 15% czy mimo tego mogę uruchomić defragmantacje?

nic mi nie usunie ?

czy nie mozesz usunąc przywracanie systemu hibernacje z pliki z tempa, cookies, Prefetch

na dysku d raczej nie ma temp ani cookies (chyba że jest tam windows)

Usunąć nie usunie ale dla sprawnego przeprowadzenia defragmentacji potrzebne jest rzeczywiście wolne miejsce.

Proponuję abyś tymczasowo przeniósł część danych na inną partycję albo inny dysk w ten sposób robiąc potrzebne miejsce.

Może masz pełny kosz :smiley: Dobrze jak byś podał czy to partcja systemowa czy nie.