Dysk w chmurze

Witam,

Liczę na opinie ludzi korzystających z dysków w chmurze. Sam poszukuję dysku, który pozwala na przechowywanie dowolnych plików oraz ich podgląd (fajnie by było gdyby posiadał możliwość edycji online np .doc ale nie jest to konieczne) ale w chmurze. Posiadałem kiedyś przez chwilę dropboxa ale na każdym urządzeniu na którym chciałem przeglądać dokument pliki zawsze ściągają się z serwera. Efekt tego był taki, że na każdym urządzeniu miałem co najmniej po jednej kopii danego pliku. A chciałbym dysk w którym przeglądam pliki online bez ściągania ich na urządzenie.

Urządzenia na jakich korzystam to komputery z Windows oraz Android.

To sprawdź konkurencyjny Skydrive. Pliki Office edytuje bezproblemowo. Pojemność 7GB (ja jako starszy użytkownik mam 25GB, podobnie jak na Dropbox ze względu na nowego HTC One z Sense 4.0). Na Androidzie zadziała bardzo dobrze w Polaris Office lub w dedykowanym Explorer for Skydrive. Dla Windowsa mamy Skydrive Explorer http://www.dobreprogramy.pl/SDExplorer, … 15868.html do przeglądania i pobierania/zapisywania plików lub standardowy sposób - dostęp przez stronkę z możliwością zarządzania uprawnieniami , tworzeniem folderów i edycji plików.

https://skydrive.live.com/

ja również polecę skydrive

W ustawieniach Dropboxa masz możliwość wyboru selektywnej synchronizacji.

Możesz sprawdzić też Google Drive

A ja nie polecę skydrive bo prędkość ściągania to mają do bani…100kb/s śmiech :lol:

Skydrive ma przejrzysty interfejs, który bardzo mi się podoba niestety nie jest możliwe zdalne edytowanie plików. Jedynie Google Drive pozwala na zdalną edycję.

Hmmm… najlepsze rozwiązanie według mnie to komputer w domu, na którym będą przechowywane pliki oraz będą na nim zainstalowane programy do ich edycji. Gdy przyjdzie potrzeba edycji pliku łączymy się z tym komputerem poprzez pulpit zdalny (np. Team Viewer) i działamy na nim tak, jakbyśmy przy nim siedzieli. Bez ograniczenia przestrzeni na pliki, bez ograniczenia wielkości pliku, bez konieczności ładowania pliku do edycji na urządzenie w naszych rękach i bez obawy o bezpieczeństwo naszych danych.

Komputer nie musi by nawet cały czas włączony. Jeśli posiada się odpowiedni router można go uruchamiać zdalnie gdy zajdzie taka potrzeba.