Dysk WD 52 stopnie mam się martwić?

Mam dysk zewnętrzny WD 1,5 terabajta a Konkretnie Ext HDD 1021

i ten leży mi na biurku ma 52 stopnie Celsjusza Program Acronis Drive Monitor pokazuje że jest o 10 stopni za dużo mam więc sie martwić.

Biurko przy oknie czyżby słońce tak go grzało?

Z dyskami twardymi zdala od słońca. Zmień miejsce położenia dysku by było poza promieniami słonecznymi i monitoruj temperature.

Dysk jest w obudowie oczywiście

Przestaw w miejsce gdzie słońce nie ma dostępu i sprawdzaj temp.

No Przestawiony dysk półgodziny do kompa podłączony sprawdzałem go oprogramowaniem WD i łapie z 32 42 stopnie.Dysk z ALegro ale legalny.

Coś nie tak z nim czy mi sie wydaje za szybko łapie wzrost

A dużo musiał robić? czy w spoczynku?

właściwie nic nie wiem do jakiego wysiłku go zmusza ten program WD Ja nic na nim nie robię Teraz pełny test ma 53 stopnie program to Data Lifeguard Diagnostic for Windows ze strony WD

Sprawdź go S.M.A.R.T-em, czy wszystko OK a potem połóż go tak by od spodu też miał przestrzeń na oddawanie ciepła - powinno pomóc. Jak nie to kup małą zamrażarkę i go tam wsadź :smiley: :smiley: :smiley:

Smartem co to jest Ten WD problemów nie zgłasza od dołu też ma wentyl

S.M.A.R.T. (ang. Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology) – system monitorowania i powiadamiania o błędach działania twardego dysku. Podobno wujek Google wszystko wie, poszukaj trochę sam zamiast się lenić. Tu na forum jest sporo tematów i zagadnień odnośnie dysków - POSZUKAJ może trochę…ale ja tam się nie znam…

jak-sprawdzic-dysk-t344946.html

Brak błedów smartowych tylko wysoka teperatura

Jeśli kupiłeś go i był wcześniej używany (nie wiem jak długo) to możliwe że przy sporym dziennym obciążeniu po prostu już się tak nagrzewał będzie (ze względu na spory “przebieg”). Polecam co najwyżej jeszcze programy spowalniające dysk, mogą one ograniczyć o kilkanaście stopni temperaturę kosztem wydajności (transferu danych). Osobiście jeszcze tego typu programu nie używałem ale z opinii innych forumowiczów wiem że to może pomóc.

Dysk nowy nie używany nie odkupowany

Jeśli dysk jest w obudowie bez chłodzenia to wyjmij go - jeśli jest taka możliwość.

No i tu dochodzimy do sedna ta obudowa jest nie do ruszenia brak śrubek zatrzasków itp.

Jedźmy dalej czy do dysków zewnętrznych można dokupić chłodzenie. Ktoś sie śmiał że zamrażalkę w domu ma 2 na trzecią niema ani kasy ani miejsca :smiley:

Dysk różni sie od tego pojemnością ale obudowa jest ta sama http://www.opinie.egospodarka.pl/Wester … 51145.html

Obudowa takiego dysku jest prawdopodobnie na plastikowych zatrzaskach. Jeśli masz doświadczenie w obchodzeniu się ze sprzętem to możesz spróbować ją zdjąć (podwadzić np.metalową szpachelką - liczy się powierzchnia przyłożenia siły i trafienie w zatrzask). Ale jeśli dysk jest na gwarancji to nie polecam tej metody. Z zamrażarką to jest niezły pomysł, znam osobiście kogoś kto tak zrobił :smiley: (w każdym razie to nie ja). Niewielki wentylator domowy może pomóc - tym bardziej że lato z roku na rok coraz gorętsze i szkodzi to elektronice.

Dysk jest na gwaranxji przynajmiej według producenta problem jest z danymi które sie na nim znajdują niemam ich gdzie przeżucić tego jest okoł 700- Giga Nie ma bluray A na 8.5 i tak utone dane chce zachować a oni mi mągą dysk naprawić ale odesłać czysty. i co wtedy?

Odpowiem drzewo sznur a reszte sami sie domyślcie

Cóż, kup nowy wewnętrzny (ja tak musiałem zrobić i kupiłem WD Caviar Green 2TB 7200/64MB WD20EARS SATA) potem skopiuj dane na nowy a ten spróbuj reklamować - zobacz co na ten temat pisze w karcie gwarancyjnej i jakie są zakresy temperatur pracy wg. producenta. Jeśli jest powyżej górnej, granicznej to można reklamować.