Dysk WD sie chyba psuje

Witam mam dysk WD 160 GB o od kilkunastu dni cos w nim ćwierka tak dokładnie ćwir ćwir i cisz nie kiedy kom sie zawiesza a nieraz nie i znowy ćwierka .Naprawiałem go HDDregeneratorem ale pod koniec zawsze zawisł 0 badów jest ale do końca nie zrobił bo stał ponad 12 godz i nic wiec zarzuciłem WD Clear i poszło ciężko ale poszło i tez pod koniec robił dziwne rzeczy ale go wyzerował i dalej nic więc zrobiłem partycje okroiłem go o 20 GB i działał do dzisiaj czyli około tygodnia było dobrze a teraz znowy delikatnie ćwierka jest na to jakaś rada żeby go naprawic czy trzeba nowy ?Nadmienie że temp i napięcia są ok .pozdro

Może wróbelek w nim siedzi? ;?

Pokaż screen z zakładki ‘‘Health’’ programu HD-TUNE.

no to jest cos takiego i dalej ćwierka ale wróbelka to nie ma :slight_smile:

screee_2a794.jpg

Proszę nazwać temat konkretnie.

wygląda, że masz uszkodzone jakieś strategiczne sektory (mechaniczne bady)

napotyka na mechaniczne bady i się zawiesza.

dysk jest uszkodzony, procentowo hdd regenerator w jakim momencie się zawiesza ?? możesz odseparować tą 1 część dysku tworząc na niej partycję a resztę pozostawić jako niewykorzystane miejsce pomoże lub wymienić dysk twardy.

No tak procentowo to nie pamiętam ale jakos wychodziło że 142 gb było dobre i tam stawał więc zrobiłem partycje na 140 GB a reszty nie widać i tak było do dziś , zaczyna znowu ćwierkać i co znowu okroic go na 10 GB kurde lipa to bedzie bo jak tak dalej pojdzie to ze 160 bedzie 60 hehe .pech jak nie wiem bo szkoda dysku , ściągałem programy ze strony wd i nic nie pomogło

dysk się niestety sypie !!

no właśnie że to tez nie jest najlepsze teraz to jakąś 350 sam nie wiem co to jest ale zawsze służyła dobrze , a oddałem do serwisu tracera 400 bo miał za małe napięcia .

Kurde szkoda mi tego dysku ma on zaledwie 3 lata

opchnij go jako uszkodzony na allegro z badami i kup nowy.