DYSK WIRTUALNY pojawił się niawiadomo skąd

Nie wiadomo skad pokazal mi sie nowy dysk i nie wiem jak go usunac.

Nie jestem pewien na 100% ale wydaje mi sie ze wyskoczyl jakos tak po zainstalowaniu Nero7, jesli to ma wogole jakis zwiazek.

Bardzo prosze o pomoc w jego usunieciu

W programie Nero ImageDrive odznacz pozycję “Enable drive”.

Nie krzycz, używaj polskich znaków, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

JA Mam Polskie 7.10.1.0 i nie wiem gdzie dokladnei znalezc ta opcje moglbys poprowadzic krok po kroku ?

acha no i ja nie wiem czy wogole mam IMAGE Drive :slight_smile:

pauuloo , Byłeś o coś proszony przez JNJN.

Popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

No wlasnie sprawdzilem i ja nie mam opcji NERO IMAGE DRIVE

no to moze masz zainstalowanego demona albo power iso czy cos tam jesczcze??

Jeśli masz daemon tools, odpal,na trayu klik prawym ,wirtualny cd/dvd rom, określ liczbę napędów, wyłącz, powinno pomóc.Pzpr

Hej no własnie mam zainstalowanego Power ISO. Co z nim ?

Jeśli to problem związany z Nero, to nie pomogę… Ja tworzę czasami dyski wirtualne programem Alkohol. Jeśli chcę ten dysk “usunąć” klikam prawym przyciskiem myszki na ikonę Mój komputer > Właściwości > Sprzęt > Menedżer urządzeń > rozwijam pozycję Stacje dysków CDROM/DVD klikam prawym przyciskiem myszki na nazwę tego dysku wirtualnego (raczej nie sposób go pomylić z “fizycznymi” napędami) i na rozwijanym menu wybieram Odinstaluj.

Być może, że aplikacja tworząca ten wirtualny dysk - w Twoim przypadku wspomniane Nero - będzie go na nowo montować przy ponownym uruchomieniu komputera. Tu już nic nie potrafię pomóc… Nie używam Nero, bo dla mnie to potworna kobyła; wszystko czego potrzebuję (nagrywanie CD Audio, Danych, ISO, kopiowanie płyt) robię darmowym programikiem o objętości paru MB…