Dysk wydaje głośne dżwieki

(Mungobot) #1

Posiadam dysk na SATA 80gb sagate menadżerze urządzeń jest podpisany :ST380817AS

Skanując dysk programem antywirusowym dysk wydziela dżwieki starszego pana z chrypą.

W lewym dolnym rogu w pasku znajduje sie ikona (taka sama jak znajduje nowy sprzęt) i w niej pisze ,,Bezpieczne usuwanie sprzętu" . Komputer mi składał kuzyn dysk był używany przez kolegę.

(andrzej928) #2

To jak możesz to zrób sobie kopię zapasową ważnych plików i udaj się do sklepu po nowy, bo długo on tak nie pociągnie, głowica siada.

Miałem podobny problem tylko że z 40 seagate.

(Mungobot) #3

To że głowica siada to dlatego glośno pracuje??

Ja nie wiem jak wcześnie pracował bo kupiłem od kumpla bo nowego kompa mam a stary dysk mam na ata to do tego to cichy.

Jaki dysk zaproponowalibyście interesuje nie 80gb, aby był szybki i w miare cichy.

(Agatonster) #4

mungo ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Patryk6139) #5

Właśnie, jak dysk chodzi głośno to od razu nie znaczy że jest na wykończeniu. Mój ma już dwa lata i chodzi tak głośno, że skaranie boskie :stuck_out_tongue:

(Mungobot) #6

A ta ikona z bezpiecznym usuwaniem dysku jak ja zlikwidować ??

Może cos w Biosie trzeba?

(Patryk6139) #7

Bezpieczne usuwanie sprzętu a nie dysku. Ta ikona to normalne, używa się ją np. kiedy wyjmujesz pendrive z systemu.