Dysk wydaje głośne dżwieki

Posiadam dysk na SATA 80gb sagate menadżerze urządzeń jest podpisany :ST380817AS

Skanując dysk programem antywirusowym dysk wydziela dżwieki starszego pana z chrypą.

W lewym dolnym rogu w pasku znajduje sie ikona (taka sama jak znajduje nowy sprzęt) i w niej pisze ,Bezpieczne usuwanie sprzętu" . Komputer mi składał kuzyn dysk był używany przez kolegę.

To jak możesz to zrób sobie kopię zapasową ważnych plików i udaj się do sklepu po nowy, bo długo on tak nie pociągnie, głowica siada.

Miałem podobny problem tylko że z 40 seagate.

To że głowica siada to dlatego glośno pracuje??

Ja nie wiem jak wcześnie pracował bo kupiłem od kumpla bo nowego kompa mam a stary dysk mam na ata to do tego to cichy.

Jaki dysk zaproponowalibyście interesuje nie 80gb, aby był szybki i w miare cichy.

mungo ,

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Właśnie, jak dysk chodzi głośno to od razu nie znaczy że jest na wykończeniu. Mój ma już dwa lata i chodzi tak głośno, że skaranie boskie :stuck_out_tongue:

A ta ikona z bezpiecznym usuwaniem dysku jak ja zlikwidować ??

Może cos w Biosie trzeba?

Bezpieczne usuwanie sprzętu a nie dysku. Ta ikona to normalne, używa się ją np. kiedy wyjmujesz pendrive z systemu.