Dysk Wydaje wkurzajacy dzwiek


(system) #1

Witam, mam jakiś problem z dyskiem wydaje taki dziwny dźwięk " Cyyt, Wiuuu Cyt Wiuuu Cyt Wiuuu .. tak bez przerwy :(. Czasem się to nie uspokaja, komp przy tym dostaje zawieszki, ale poruszam obudową i na jakiś nie za długi czas mam spokój. . Do tego komp się zacina, wolno odpala, nawet jak gra muzyka to robi spowolnienie czasu, kursor też się przycina.. Mój dysk to Segate Barracuda. Pomóżcie prosze :roll: :frowning: [-o<


(Cosik Ktosik) #2

Podaj odczyt danych SMART dysku z programu HD Tune, zakładka Health oraz informacje z zakładki Info.

Przeskanuj także dysk na bad sektory (zakładka Error Scan) .


(Mocznik1994) #3

Zrób to co napisał cosik_ktosik , i najlepiej jak zrobisz kopię danych bo widzę że dysk coraz daje bardziej do zrozumienia że będzie się trzeba pożegnać.


(Poniaatowski) #4

Kolego podaj nazwę i model tego cuda :slight_smile: ( jak na moje oko to pewnie dysk Seagate - ale mogę się mylić ).


(Mocznik1994) #5

Paracik naucz się czytać dokładnie.... :slight_smile: :slight_smile:


(system) #6

Odłączyłem ten podejrzany dysk o którym pisałem, no i komp tak jakby troszkę poczuł się lepiej. Niestety tylko trochę, ponieważ komputer nadal zacina się, nawet przy otwieraniu Firefox, winampa i innych takich łapie porządną zawieszkę. . Zrobił bym format, ponieważ wcześniej też tak miałem, po formacie problem ustąpił, ale co z tego... 2 Tyg i właśnie wrócił.. Znów się z nim borykam.. Co to za przyczyna.. Cholera:/.. Zaraz wam dorzucę screeny z tamtego programu..

PS: Ale kursor przynajmniej chodzi płynnie jak nic nie odpalam :DD


(Technik Elektro) #7

zainstaluj jeszcze program hd tach i wykonaj prosty test wydajnościowy, wrzuć screen, wygląda na to iż nie działa poprawnie UDMA.