Dysk Wydaje wkurzajacy dzwiek

Witam, mam jakiś problem z dyskiem wydaje taki dziwny dźwięk " Cyyt, Wiuuu Cyt Wiuuu Cyt Wiuuu … tak bez przerwy :(. Czasem się to nie uspokaja, komp przy tym dostaje zawieszki, ale poruszam obudową i na jakiś nie za długi czas mam spokój. . Do tego komp się zacina, wolno odpala, nawet jak gra muzyka to robi spowolnienie czasu, kursor też się przycina… Mój dysk to Segate Barracuda. Pomóżcie prosze :roll: :frowning: ![-o<

Podaj odczyt danych SMART dysku z programu HD Tune, zakładka Health oraz informacje z zakładki Info.

Przeskanuj także dysk na bad sektory (zakładka Error Scan) .

Zrób to co napisał cosik_ktosik , i najlepiej jak zrobisz kopię danych bo widzę że dysk coraz daje bardziej do zrozumienia że będzie się trzeba pożegnać.

Kolego podaj nazwę i model tego cuda :slight_smile: ( jak na moje oko to pewnie dysk Seagate - ale mogę się mylić ).

Paracik naucz się czytać dokładnie… :slight_smile: :slight_smile:

Odłączyłem ten podejrzany dysk o którym pisałem, no i komp tak jakby troszkę poczuł się lepiej. Niestety tylko trochę, ponieważ komputer nadal zacina się, nawet przy otwieraniu Firefox, winampa i innych takich łapie porządną zawieszkę. . Zrobił bym format, ponieważ wcześniej też tak miałem, po formacie problem ustąpił, ale co z tego… 2 Tyg i właśnie wrócił… Znów się z nim borykam… Co to za przyczyna… ■■■■■■■:/… Zaraz wam dorzucę screeny z tamtego programu…

PS: Ale kursor przynajmniej chodzi płynnie jak nic nie odpalam :DD

zainstaluj jeszcze program hd tach i wykonaj prosty test wydajnościowy, wrzuć screen, wygląda na to iż nie działa poprawnie UDMA.