Dysk wymiany

Mianowice usłyszałem od znajomego o cyzmś takim…

Wyczytał on gdzieś że wydajność systemu można podnieść poprzez przechowywanie plików podręcznych plików systemu na innym dysku…

Chodzi o to że :

C:/ system

D:/ bzdety (muzyka filmy dokumenty itp)

E:/ dysk wymiany (tu windows wykonuje wszystkie swoje operacje)

I teraz mam pytanie:

czy to sie sprawdza w praniu??

moze ktoś tak ma i wie coś na ten temat??

Jaki powinien być ten tzw “Dysk Wymiany” (chodzi mi o system plików, rozmiar)??

Dodatkowo dodam że partycje C i D byłby na jednym dysku a E znalzłaby się na dysku innym…

Podusmowując pytam sie czy to coś daje??

Jeżeli moje wyjaśnienia byłby mało sprecyzowane to pytajcie śmiało o co mi chodzi :D:D

Nie wiem czy jest to dobry dział na ten temat ale lepszy mi do głowy nie przychodzi :confused:

Licze na szybkie odpowiedzi

Z góry dzięki za rady i pomysły

Twoj znajomy jak najbardziej ma rację. Umieszczenie pliku wymiany na osobnej partycji na innym dysku fizycznym jest efektywniejszym wykorzystaniem pamieci swap. Tworzysz nowa partycje na drugim dysku (nie za dyzą, tak zeby zmiescil sie na niej plik wymiany. Zalozmy ze partycja bedzie 2x wieksza od ilosci Twojej pamieci RAM) i formatujesz ja na system plików FAT16. Na tej partycji umieszczasz pamiec wirtualną.

EDIT: Pytasz czy to cos daje. Tak na zdrowy rozsadek - jak najbardziej. W momencie gdy system bedzie korzystal z pamieci wirtualnej, nie bedzie musial mielic jednego dysku.

EDIT 2: polecam lekturę:

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_69719.html

Acha no to fajnie

Teraz mam jeszcze jedno pytanko…

Czy pamięć wirtualną umieszczam na tym dysku poprzez

prawy klik na mój kompiuter ->właściwości->zawansowane->wydajność->zawansowane->pamięć->wirtualna zmień->i przepisuje wartości zadeklarowane dla pamięci wirtualnej n dysku C na dysk D a po przepisaniu zaznaczam na dysku C bez stronicowania…

Tak??

Jeszcze jedno pytanko mam teraz mi wpadło do głowy…

Co się dzieje z windą w wypadku kiedy (niedajbóg) pada mi “Dysk stronicowania”??

Rozumiem ze jeżeli mam 512Mb Ram to ustawiając “Dysk wymiany” na 2GB w zupełności mi wystarczy??

Czy może pownienem mieć więcej miejsca?? Jak wygląda przypisywanie rozmiaru pliku stronicowania?? (chodzi mi o to żeby był on jaknajbardziej wydajny)

Tak dokładnie. Spojrz na link w moim poprzednim poscie, tam masz wszystko opisane

Ja mam 512 RAMu partycja wymiany ma 1,17 GB, a plik stronicowania 1 GB i to w zupelnosci wystarczy