Dysk wymienny zamiast cd rom

tak jak w temacie po reinstalce win visty zamiast cd rom mam dyzk wymienny. sterowniki zainstalowane a testowane inne napedy sa i tak wykrywane jako dyski wymienne. jak to naprawic prosze o pomoc

W Menu start->Uruchom, wpisz regedit:

Znajdź klucz

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie

będą wpisy, w których zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń. Przed usunięciem, sprawdź, czy jesteś w dobrym miejscu. Włącz komputer na nowo i sprawdź.

Możesz jeszcze w Menadżerze Urządzeń w kontrolerach IDE odinstalować kanał, do którego podłączony jest napęd. Resetujesz komputer i czekasz, aż Windows zainstaluje je na nowo.

w tej liscie nie ma upperfilters oraz lower filters tylko inne rzeczy

Spróbuj też tego.

Sprawdź, czy na pewno jesteś w kluczu: {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}. Jeżeli tak, to zamknij edytor rejestru i spróbuj usunąć kanały IDE.

Jeżeli nie pomoże, to przeinstaluj ASPI: http://www.cdrinfo.pl/download/1191035445

:arrow: Instrukcja

Ponownie usuń kanały IDE.

ja mam vin viste a tam widz ze on tego nie obsluguje :smiley:

http://forum.cdrinfo.pl/f15/aspi-vista-73072/

Cytat z forum:

no to co w takim razie robic na tym kompie 2 raz od nowosci instaluje win przy 1 to samo bylo i tez nie umialem sobie poradzic musailem dac do znajomgo informatyka i powiedzial ze trza bylo sterowinki zainstalowac ale jakie lol :(. Ehhh czy na to wyglada ze kazde przeinstalowanie win bedzie rownalo ie oddawanie kompa do znajomego :(???

Jaką posiadasz płytę główną i czy zainstalowałeś do niej sterowniki?

Jak nie znasz jej, to uruchom Everesta Ultimate. Z sekcji Komputer->Podsumowanie, spisz:

  • Nazwa płyty głównej

  • Mikroukład płyty głównej

nazwe podam ci z pudelka ale z z tym ukladem to chyba bez tego everesta sie nei obejdzie

nazwa GIGABYTE ep45-ds3l

a z tym ukladem to nie wiem

Zainstaluj to: klik

nadal to samo

Napęd jest na SATA, czy ATA?

naped na tasiemke jest :smiley:

czyli ATA. :wink:

chlopacy ja naprawde nie wiem co kurde robic nikt ze znajomych takeigo czegos nie widzial i nie wie jak mi pomoc

no ja też właśnie nie widziałem… pierwszy raz się z takim czymś spotykam.

i jak skonczyly sie pomysly :D???