Dysk z Virtual PC do Virtualbox

Cześć, mam problem. Otóż stworzyłem sobie wirtualną Vistę na Virtual PC. Jednak brakuje mi bardzo interfejsu Aero Glas. Dlatego zainstalowałem virtualbox i próbuję otworzyć w nim dysk z VPC. Niby na Wikipedii jest napisane, że VB go obsługuje, ale gdy pokazuje się zielony pasek ładowania Visty, to po jakimś czasie wywala błąd krytyczny i wirtualny komputer się resetuje. Nie chcę stawiać systemu od nowa, gdyż już sobie “poustawiałem” co trzeba i zainstalowałem trochę programów. Próbowałem także przekonwertować dysk *.vhd do *.vdi ale wtedy od razu po włączeniu wyskoczył error. Nawet nie dało się odpalić wirtualnego systemu. Dlatego bardzo proszę o pomoc.

Nie mam możliwości sprawdzić czy aero glass działa na Viście ale wiem na pewno że aero glass działa na Windows 7 (zainstalowanej w Virtual PC). Wystarczyło w tym przypadku doinstalować tzw. Integration Components

Sprawdź czy takie coś nie zadziała w przypadku Visty jeżeli tak nie będziesz musiał przenośić wirtualnego dysku od Virual PC do Virtualboxa.

hmmm, tyle że ja mam zainstalowane te komponenty. Chodzi Ci o ten pakiet, po zainstalowaniu którego można kopiować bezpośrednio pliki między systemami tak? Podejrzewam, że chodzi tu o ilość pamięci. Aero Glass wymaga 128 MB a w VPC jest jakaś żałosna karta, nawet nie ma możliwości przydzielenia jej określonej ilości pamięci.

Trochę dziwne w Windows 7 można ustawić aero a w Viście jednak nie. Czy mógłbyś podać nieco więcej informacji dot. błędu krytycznego (pojawiają się jakieś dodatkowe informacje?). Podaj też z jakiej wersji Virtualboxa korzystasz.

Co prawda ten komunikat pokazuje się na ułamek sekundy, ale udało mi się zrobić zrzut ekranu. Jest napisane żeby przeskanować dysk programem chkdsk gdyż może być on uszkodzony. Ale to bzdura, bo w VPC normalnie się otwiera. Korzystam z najnowszej wersji VB tj. 3.2.0

Dodane 23.05.2010 (N) 20:19

ma ktoś jakiś pomysł na to?