Dysk za wolno pracuje

witam mam pewien problem gdyz od ostatniego czasu kiedy tylko zainstaluje system to chodzi tak jak powinien nie wiecej niz trzy dni po uplywie tego czasu uruchamia sie okolo 10 minut muli sie strasznie jezeli chce sluchac muzyki i odpalam przegladarke to dzwiek sie zacina i zwalnia kiedy odpale wiersz polecenia i wpisze “chkdsk” wyskakuje komunikat jaki dodaje w zalaczniku jednak kiedy uruchomie z parametrem /f system windows po restarcie nie widzi zadnych problemów. co zrobic??

post-75294-13856533703385_thumb.jpg

Proponuje spróbować, uruchomienie z płyty XP - naprawa systemu R - z konsoli odzyskiwania - polecenie chkdsk /R. Może rozwiąze problem. Powodzenia

Mtbmichal , poza tym zrób skandisk.

przeskanuj kompa jakimś antyvirusem

sprobowalem to co polecil mfilipowski i nie pomoglo znowu niby niema zadnych prodlemow a jak system sie uruchomi to w wierszu polecenia sa problemy :?

rowniez skanowalem mks’em i kasperskym i nie wykryl zadnych wirusow

Jeżeli CHKDSK /R z konsoli odzyskiwania nie pomogło to jeżeli masz możliwość spróbuj przeskanować dysk twardy pod innym komputerem jakimś antywirem.

Pytanie jeszcze jedno jaki WINDOWS z SP1 czy SP2.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.

mam windows xp SP2 i niewiem co jest za kazdym razem tak jest nawet jak na nowo zainstaluje system

Proszę przejrzeć dziennik zdarzeń, czy nie wystąpiły jakieś problemy z odczytem danych z dysku. Możesz sprawdzić dysk np. programem HD Tune (test SMART i test powierzchni dysku z odznaczoną opcją Quick…"). Czy w czasie tego spowolnienia dysk wydaje inny dźwięk niż zwykle ?

Ja polecam jeszcze Hd Tach

dysk nie wydaje żadnych niepokojących dźwięków przeskanowałem go MHDD i nie znalazł żadnych problemów ;/

W jakim trybie pracuje dysk?

udma 5

I jeszcze zrób defragmentacje.

Mtbmichal , w jaki sposób masz podłączony dysk twardy ? Czy na taśmie, na której znajduje się dysk twardy masz jeszcze jakieś inne, dodatkowe urządzenie (drugi dysk, napęd optyczny) ? Jak ustawiony jest owy dysk twardy zworką ? Jako MASTER, czy jako SLAVE ?

P.S. Nie powinno zestawiać się na jednej taśmie IDE dysku twardego i napędu optycznego, ponieważ może to drastycznie obniżyć wydajność dysku twardego.

defragmentacje już robiłem kilkakrotnie jednak udało mi się naprawic przez program MHDD bardzo go polecam do dysków