Dysk zawiesza działanie systemu

(E Nes) #1

Mam problem z dyskiem HDD:

Podczas pracy potrafi zniknąć z systemu i restart nie zawsze pomaga (Czasami trzeba wyłączyć i poczekać kilka sekund a czasami potrafi cały dzień nie działać). Po zniknięciu on dalej pracuje. Wydawało mi się, że to naprawiłem jednak się myliłem i dziś znowu zaczęło się to dziać.

Wrzucam screen z hdtune health, jednak podczas skanowania dysk znika.

(hirem) #2

Jak HDTune nie przekłamuje, to dysk jest w złym stanie. Możesz pokazać smart, z programu CrystalDiskInfo, czy pokaże to samo co HDTune. Bo to co pokazuje, dysk ma bardzo dużo niestabilnych sektorów, parametr C5. Oraz błędy komunikacji C7 i problemy z mechaniką 0A. Gdzie ten dysk siedzi, w laptopie czy PC. Bo smart, niektóre parametry podpowiadają, że może być niestabilne zasilanie, bądź niestabilna płyta główna, czy to z powodu OC, albo zasiłka z czarnej listy, jeśli PC.

Na znikanie dysku , możesz wymienić kabel sygnałowy, czy coś da poprawę. Ale zbyt duża liczba badów nie rokuje dobrze. W zasadzie dysk z tyloma badami i próba naprawy przez zerowanie, czy remap. Z dużym prawdopodobieństwem, ze względu na dużą liczbą badów, operacje te mogą się nie powieźć. Na którymś etapie, może się zatrzymać. zawiesić.

(Darth_Predator) #3

Dysk już tylko na złom.

(E Nes) #4

CrystalDiskInfo

(IPSEN) #5

Zgraj ważne dane z dysku,dysk do wymiany

(bachus) #6

To dysk z czegoś wyciągnięty (dysk USB), czy element jakiegoś “firmowego” komputera? Może jest jeszcze na gwarancji?

(E Nes) #7

Dysk ma już ok 3 lat, gwarancji już nie ma.