Dysk zew. 2.5 brak dostepu z poziomu winXP

Witam

Mam pewien problem.

Kupiłem obudowę zewnętrzną do dysku i dysk 2.5 do laptopa .

Ma to być prezent od Mikołaja :wink: dla siostry.

Zabrałem się do montażu ( władowałem dysk do obudowy, podłączyłem i skręciłem całość ) , myślę sobie wystarczy podłączyć do laptopa przez USB i będzie OK.

I tu się myliłem podłączyłem go a ten mi krzyczy ze zainstalowano nowy sprzęt i tyle widzę nowy dysk.

Mogę go odinstalować ( Przez bezpieczne usuwanie sprzętu), ale nie widzę go w Mój komputer ( ogólnie jest, bo tak oznajmia mi winXP ale gdzie ?).

Nadmieniam, że podłączyłem go pod mój stacjonarny komputer i to samo.

Słychać jak uruchamia się świeci się dioda zasilania i w początkowej części czerwona.

Podłączałem go tylko na samym kablu USB (dane) bez zasilania zewnętrznego oraz z dodatkowym kablem, który doprowadzał napięcie.

Laptop siostry:

Fujitsu-Siemens Amilo Pro 3020

Obudowa:

Producent : ICY Box IB-250StU

rozmiar urządzeń: 2,5

interfejs obudowySerial: ATA 150

informacje: Hot Plug & Play

podaję link do produktu:

http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Zewnetrzne_USB_/_FireWire/Obudowy_do_dyskow/na_dyski_2_5_/Obudowa_ICY_Box_IB_250StU_czarna/pelny,id,36147/

Dysk:

Hitachi TravelStar 5K160 120 GB (5400, 8MB, Serial ATA/150)

interfejsSerial: ATA

wersja interfejsuSerial: ATA/150

Podaję link do produktu:

http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/Wewnetrzne_ATA_/_SATA/Dyski_2_5__notebooki_/_1_8_/Hitachi_/_IBM/Serial_ATA/150/5400_obr_/min_/Hitachi_TravelStar_5K160_120_GB_5400_8MB_Serial_ATA/150_/pelny,id,40682/

PS:

przez USB normalnie podłączam 4GB pena Kingstona, kamerę internetową i MP3 i wszystko śmiga.

Jak mam zrobić by to mi zaczęło grać na laptopie i PC

pozdrawiam spyware i Wesołych Świat

start/panel sterowania/narzędzia administracyjne/zarządzanie komputerem/zarządzanie dyskami.

Znajdź dysk i prawdopodobnie będziesz musiał zmienić mu literę napędu, bo aktualnie pokrywa się z innym dyskiem.

Może również potrzebuje zainicjować dysk 2,5’: PPM na dysku 2,5" i z menu zainicjuj - potem partycjonowanie i format.:mrgreen:

Dzięki kolego, działa jak ta lala :stuck_out_tongue: .

Wyleciało mi to z głowy a robiłem to dziesiątki razy.

Upatrywałem problemu wielkiej rangi i zapomniałem o tym co podałeś.

pzdrawiam i dzięki jeszcze raz =D>