Dysk zew. WD 500GB - PC nie widzi dysku

(Crossiak) #1

Witam. Od 5 lat jestem posiadaczem takiego oto dysku:

http://support.wdc.com/product/download ... 0&x=10&y=9

Przez cały ten czas dysk sprawował się bardzo dobrze. Nigdy nie miałem z nim problemu, a komputer przez ten czas chodził niemal 24/7.

Niestety dziś w nocy dysk zaczął tracić połączenie z komputerem (łączył się i rozłączał na zmianę). Rano system nie widział dysku. Po odłączeniu zasilania i ponownym podłączeniu dysk pojawia się na jakieś 30-60sec po czym ponownie znika. Diody na WD wciąż się palą ale tak jakby dysk był w stanie spoczynku. Przy podłączeniu i przyłożeniu dysku blisko ucha słychać, że jakaś dysk chwilę po podłączeniu nagle poprostu cichnie. Wszystko w środku przestaje pracować, tylko diody na zewnątrz pozostają włączone.

Na dysku miałem kilka cennych rzeczy jak zdjęcia rodzinne itp. i zależy mi na ich odzyskaniu.

Czy wie ktoś może czy dysk da się naprawić jakimś domowym sposobem? Niestety gwarancja już wygasła.

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

PS: Obudowa jest bardzo szczelna i bez śrubek (pewnie ukryte zatrzaski) więc nie chce ryzykować jej zepsucia, chyba, że będzie to ostateczność :))

(nowakjac) #2

Miałem podobną sytuację, tyle że dysk był na gwarancji więc dostałem nowy a dane poszły się .........

Nie widzę innego wyjścia jak rozebranie jakoś tej obudowy i próba naprawy dysku podpinając go bezpośrednio pod kompa.

(Crossiak) #3

Sciagnalem ze stronki jakies narzedzia ale nijak nie moge ich uzyc bo komp nie widzi dysku;/

(nowakjac) #4

To chyba raczej logiczne. Prawdopodobnie poszedł kontroler dysku. Możliwe że po wyjęciu dysku z obudowy i podłączeniu do kompa dane będzie można przegrać.

(Agatonster) #5

Crossiak ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Crossiak) #6

Poprawione:)

Po 3 dniach odpoczynku dysk znów zaczął działać i nie sprawia problemów.

Pozdrawiam, do zamknięcia.