Dysk zewnętrzny (1 TB) jaki?

Siema, zamierzam kupić dysk 1TB. Myślę o dysku zewnętrznym ale… czy dysk podpęty pod USB będzie ‘wolny’? A może podłączyć go jakoś inaczej? Jakie dyski 1 TB zewnętrzne byście polecili?

nie ma dysków 1TB które czerpią energię z usb tylko mają zasilanie z pradu

WD MyBook 1TB Hi-Speed USB - 399zł

Można podłączyć dysk przez port FireWire albo e-SATA jeszcze, co jest dużo wydajniejsze od USB. Jak masz takie porty to kup dysk zewnętrzny z tymi portami (najlepsze jest e-SATA). Osobiście polecałbym Ci bardziej kupno np. Samsunga F1 1TB i włożenie go do osobnej obudowy właśnie z tymi portami.

A do czego planujesz wykorzystywać ten dysk? Po co taki duży?

Mam 2 dyski 300 GB. Chce sobie kupić większy zeby nie miec zadnych problemow z miejscem na dysku. Do środka go nie wsadze bo jak ostatnio mialem dyski obok siebie to sie przegrzewały za bardzo więc się troche boje. Mam 4 miejsca wiec którys z dysków by sie stykał z innym…

Właśnie kupiłem Komputer Świat. Pisze że najszybsze złącza to eSATA. Mam teraz ograniczony dostęp do internetu. Możecie mi polecić jakiś dysk?

No to już napisałem: Samsung F1 1TB i osobna obudowa z portem e-SATA. Tylko pytanie, czy Ty masz taki port u siebie w kompie? Albo chociaż płytę główną z portem SATA (można dokupić śledź e-SATA).

A czy z dysku zewnętrznego można korzystać jak z normalnego dysku? tzn. jak będę grał w jakąś gre zapisaną na tym dysku to to będzie miało jakiś wpływ?

To zależy przez co podłączysz dysk. Przy e-SATA będzie identycznie, jakby dysk był wewnątrz budy. Przy FireWire(chociaż to powinno sobie dać radę bez problemu) i USB masz praktycznie mniejszą przepustowość.

witam

Ja również ostatnio zastanawiam się nad zakupem dysku zewnętrznego, często przenoszę duże ilości danych, a nie ufam flash drajwom aż tak bardzo. Zastanawiałem się nad zakupem tego:

http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/ … gate/Dyski

Czy ktoś ma może taki sam? Jakieś opinie? Właściwie zdecydowany jestem na Seagate, ale rozważam też Maxtora. (nie jestem specjalistą w tym temacie, miałem jednak dyski wewnętrzne tych dwóch producentów i byłem z nich bardzo zadowolony, stąd może złudne przywiązanie do nazw?)

pzdr

Bill

Coś link nie działa…

A ja dalej będę obstawiał przy “Samsung F1 320/640/1000GB i osobna obudowa z portem e-SATA”

faktycznie coś nie tak z tym linkiem. wyszukiwarka fajna, ale widzę, że coś ciężko potem przekopiować link. wklejam w takim razie tekst ze strony (chyba tak wolno? )

Seagate External FreeAgent Xtreme 1,5TB USB 2.0& FireWire

Seagate External FreeAgent Xtreme 1,5TB USB 2.0& FireWire

brutto 894,- netto 732,79

Dysk w zewnętrznej obudowie z interfejsem USB 2.0, eSata 300, FireWire 400 ; prędkość obrotowa silnika: 7200 obr./min.; pojemność pamięci podręcznej: 32 MB; ; w zestawie: kabel USB 2.0, zasilacz, kabel USB 2.0

To tyle od nich. Mówisz, że lepiej jest kupić normalny dysk i do niego obudowę?

Zdecydowanie:

-wiesz jaki dysk siedzi w środku (wybierasz najszybszy jaki jest dostępny, czyli te co podałem)

-wybierasz sobie obudowę jaka Ci się podoba (chociaż jak podoba się tylko i wyłącznie FreeAgent to nic z tego)

-cenowo wychodzisz do przodu

No właśnie kwestia ceny to podstawa dla mnie (pewnie jak dla wszystkich :smiley: )

Przeglądając oferty na komputroniku tak sobie liczyłem i wychodziło mi właśnie kupno zewnętrznego 1,5 TB (teraz zauważyłem, że mój post nie do końca zgodny z tematem) bardziej mi sie opłaci, podobnie jak wersja 1 TB.

Seagate External FreeAgent Xtreme 1TB USB 2.0& FireWire

Dysk w zewnętrznej obudowie z interfejsem USB 2.0, eSata 300, FireWire 400 ; prędkość obrotowa silnika: 7200 obr./min.; pojemność pamięci podręcznej: 32 MB; ; w zestawie: kabel USB 2.0, zasilacz, kabel USB 2.0

prawie 700 zł

Seagate 1 TB Barracuda 7200.11 (32MB, Serial ATA II)

8 ms, 32MB cache, Serial ATA/300, 7200 obr./min., transfer wew. 760 MB/s, technologie: PMR (pionowy zapis) NCQ - Native Command Queuing czyli kolejkowanie zadań

niecałe 500 zł + obudowa 60-100 zł + kable, zasilacz

Szczerze nie jestem pewien (Wydaje mi się, że te dyski są w miarę porównywalne) co bardziej się opłaci.

Zamiast Seagate 7200.11 lepiej Samsunga F1 320/640/1000GB.

W obudowie masz zasilacz i kable.

Samsunga F1 1TB masz za 370zł + obudowa 60-100zł = 430-470zł - w porównaniu do 700zł ten zestaw wypada znacznie lepiej…

Wielkie dzięki za odpowiedź :slight_smile:

pzdr