Dysk zewnętrzny 2,5 "

Ostanio kupiłem dysk zewnętrzny na allegro 2,5"

Dysk działa normalnie na 2 kompach które posiadam ale niesety na 3 po podlączeniu jest brak reakcji. Porty są sprawne sterowniki do USB 2,0 zainstalowane dysk podłączony za pomocą usb z 2 końcówkami wiec z zasilaniem niema problemu

Pomoże ktoś

jaki system operacyjny na 3 kompie. Może ma zablokowane podłączenie pamięci usb.

xp z SP2

POMOCY

Jak sprawdzic czy ma zaklokowane ??

Podłącz pendriva jak wykryje to winda z dyskiem się gryzie.

pendriva wykrywa normalnie

więc co moge zrobić ?

na tych 2 kompach

dysk jest czytany jako partycja

jaki dysk 2,5"

http://allegro.pl/item644169733_320gb_zewnetrzny_dysk_twardy_samsung_2_5_na_usb.html

to ten xD

Jaki jest ten 3 komp jakie ma podzespoły. Może kieszeni nie zasila i dlatego go nie instaluje/wykrywa.

AMD Athlon 2000 + 1.67 GHz 256 RAM

Dane z tego przenośnego dysku przenieś na inny dysk i uruchom live Ubuntu zobaczymy czy wykryje on ten dysk, jeżeli tak wina tkwi w Windowsie. Zainstalowany chipset płyty, sterowniki od niej.

napewno w windowsie

Zainstaluj sterowniki ręcznie, usuń je, podłącz samą kieszeń usb bez dysku. Może prościej przenieść dysk z 3 kompa do kompa 1, 2 i tam zgrać dane pomysły mi się skończyły. Nawet nie wiem czy ponowna instalacja Windowsa by pomogła.

już wiem co jest nie tak ale niewiem jak to naprawić

mianowićie gdy komputer chodzi to po podłączeniu dysku świeci się tylko dioda a jak wyłącze komputer to dysk sie uruchamia

no a jak spowrotem włacze to gasnie

dostaje mało prądu ale dlaczego

Pewnie słaby zasilacz. Odłącz wszystko co możesz odłączyć cdromy, muzyczną kartę i chyba to wszystko.

już to robilem i nic ale dlaczego jak komputer jest wyłączony porty usb pracują i dają prąd ?

Żebyś mógł korzystać z różnych gadżetów na USB typu wiatraczek, żeby ładowała ci się komórka podpięta do USB…

Kup sobie listwę z wyłącznikiem. Ewentualnie można to chyba wyłączyć w BIOS-ie.

Ma ktoś jakieś pomysły jak uruchomić dysk bez zasilacza ?