Dysk zewnętrzny, Co polecacie?

(Barbaraes) #1

Witajcie.

Chcę kupić sobie dysk zewnętrzny. Będzie mi służył do przechowywania danych, po prostu będzie na nim to co mi potrzebne i od czasu do czasu będę go podłączał by z niego skorzystać, tak więc nadmiernie eksploatowany nie będzie.

Generalnie z racji nie za częstej pracy z nim, większego znaczenia nie mają dla mnie takie parametry jak głośność pracy czy szybkość odczytu/zapisu.

Maksymalna pojemność jaka mnie interesuje i chyba zarazem słuszna to 250 GB.

Cena jaką mogę przeznaczyć to nie więcej niż 180 zł (chcę się zmieścić w 200 zł razem z przesyłką).

Przy okazji jeszcze pytanie - jaką żywotność mają takie dyski?

Czy spokojnie posłużą mi minimum 5 lat ?

(Marcin945) #2

Ja bym ci polecił ten:

http://allegro.pl/zewnetrzny-dysk-samsu ... ml#gallery

Sam go posiadam i jestem bardzo zadowolony.

(Jan Szatan) #3

A ja polecam jakiś samsung + własna obudowa. Może nawet taniej wyjść niż przy zakupie gotowego dysku i masz wybór duży:)

(Adalbert) #4

Jaki masz komputer?

Jeżeli będzie podłączany raz na jakiś czas, to dużo taniej i lepiej wyjdzie jak kupisz zwyczajny dysk SATA 3,5'' i raz na jakiś czas otworzysz obudowę i podepniesz kabelki.

(Barbaraes) #5

Może troszkę okłamałem mówiąc, że raz na jakiś czas. Poprostu raczej nie codziennie, ale też nie rzadziej niż kilka razy w tygodniu.

Co do komputera to Notebook HP Pavilion dv6625ew :slight_smile:

Mimo wszystko chyba wole dopłacić parę złotych więcej i korzystać z eleganckiego :slight_smile: dysku przenośnego, bo znowu też różnica w cenie nie jest zbyt duża?

(Jan Szatan) #6

Nie jest wielka(może 20 zł) ale masz większy wybór dysków i obudow, a złożenie takiego zestawu to może 10 minut roboty jest.

(Adalbert) #7

Z tego co czytam, to Twój laptop nie posiada gniazda eSATA?

Pasują Ci dyski 3,5'', które wymagają dodatkowego zasilania z kontaktu, ale zazwyczaj są pojemniejsze, czy 2,5'', które zadowolą się energią z portów USB, ale mniej pomieszczą w sobie?

(Barbaraes) #8

Z tego co widze, to nie posiada...

Z racji, że wystarczy mi 250 GB czy 320 GB to opcja 2,5" :slight_smile:

(Adalbert) #9

No to w przypadku dysków 2,5'', cena osobnego dysku i obudowy jest w sumie porównywalna do gotowego dysku zewnętrznego.

Zależy Ci bardziej na możliwości wymiany w przyszłości wnętrzności, czy ładnej i oryginalnej obudowy?

(Barbaraes) #10

Zdecydowanie opcja druga, w lapku mam 160 GB , jeśli chodzi o dysk zewnętrzny 250 to jest aż nadto jak na moje potrzeby :slight_smile:

160 chyba nie ma sensu kupować, bo znowu dużo tańsze to nie są, wiec jestem za większa opcją albo i nawet za 320m o ile zmieszczę się w przedziale cenowym :slight_smile:

(Adalbert) #11

Moim zdaniem, 250GB jest również nieopłacalne, 320GB jest akurat, chociaż lekko przekroczyć będziesz musiał 200zł pewnie.

Różnicy w wydajności wielkiej nie będzie (dysk i tak będzie ograniczany przez USB), więc szukałbym najtańszego dysku od WesternDigital, A-Data, Transcend i Samsung. Może coś w pobliżu miejsca zamieszkania kupisz?

(system) #12

Ja polecam taki bajer: http://pcfoster.pl/artykul/test-dysku-t ... 250-1.html

Kupiłem go niedawno i jest świetny :slight_smile: