Dysk zewnętrzny czy pendrive?

Witam pisze w takiej sprawie ponieważ nie wiem co mam kupić czy pendriva czy może dysk zewnętrzny ?? Ceny ogólnie są podobne a dysk jest dużo szybszy i ma większą pojemność lecz sam nie wiem co wybrać a wy co byście kupili PD np. PQI U399 Pro za ok 180 zł czy dysk zewnętrzny 80 gb za ok 250 zł ?? Proszę pomóżcie mi bo ja już sam nie wiem co kupić ??

Zdecydowanie to. Dopłacisz 70zł i z (chyba 1GB) masz 80GB.

raczej 4GB ale to oczywiście nadal malutko w stosunku do twardziela.

Jednakże zadałbym pytanie: Do czego to ma służyć?

Pendrive ma tylko jedną wadę: relatywnie “małą” pojemność ale ma zalety: bardziej mobilny(przeniesiesz go w kieszeni) bezpieczniejszy (nie ma mechanicznych części), wieczysta gwarancja producenta.

Tak o pen driva chodziło mi 4 GB no dysk do czego ma słuzyc ?? hmm no do wszystkiego …

jak zależy Ci na tym żeby nosić to w kieszeni a nie torbie to oczywiście że pen a właściwie raczej mp-trójka jakaś ? Po co komu pen drive jak do niczego poza przenoszeniem danych sie nie nadaję ? a na play-erze to przy okazji muza gra 8)

Zebyś Ty wiedział jakie cuda można z penem robić to byś nie wypisywał takich głupot

Czyli do niczego :stuck_out_tongue:

Jeżeli oczekujesz konkretnej odpowiedzi, sprecyzuj swoje zapytanie :!:

filmy muzyka programy itp.

buhaha, to w takim razie bardzo proszę oświeć mnie co za cuda można zrobić z pendrivem ??

punkomuzykant takie same jak z normalnym dyskiem (poza ograniczeniami wynikającymi z prędkości transferu), łącznie z instalacją systemu (pomyśl jakie to jest niesamowicie przydatne, kiedy pada Ci os a chcesz odzyskać dane), bootowaniem diagnostyki wszelakiej, funkcjami typu ReadBoost (to akurat dla Visty)… a to wszystko w urządzonku, które wszędzie ze sobą zabierzesz ;]

Hmm na faktycznie to akurat może być całkiem przydatne Joan ale czy czegoś takiego nie da się zrobić czasami na playerze mp3 ?? Nigdy nie próbowałem więc nie wiem -jade na Acronis-ie :slight_smile:

punkomuzykant da się, ale ja tam wolałabym pendrive :stuck_out_tongue:

Prócz zastosowań wymienionych przez koleżankę Joan pen może być kluczem bez którego nie odpalisz systemu, na penie mozesz mieć aplikacje typu portable, np. klienta poczty dzięki czemu mozesz odbierać pocztę w tych miejscach gdzie masz zablkowane instalowanie programów czy dostęp do niektórych stron www: w szkole, pracy, uczelni itd. Zastosowań naprawdę jest cała masa, tak że twój sarkazm jest zupełnie nie na miejscu :!:

W takich miejscach zablokowane są także porty więc i tak nici Ci z tego…

A jaki problem zmienić port w programie pocztowym ??

To jest raptem parę kliknięć myszą.

A jeżeli dopuszczone są tylko zaufane? To co wtedy ? :slight_smile:

JarekMk proponuje zakończyć OTowanie, gdyż akurat ten wątek tego nie dotyczy.