Dysk zewnętrzny czy Serial ATA(SATA)?

Chcę dokupić pamięci do kompa, bo już cały dysk mam zapchany. Nie wiem czy mam kupić zwykłego twardziela czy dysk zewnętrzny. Jakie są różnice między takimi dyskami?

Różnica między tymi dyskami jest taka, że zewnętrzny możesz przenosić i uruchamiac na wielu komputerach, a zwykłego raczej nie będziesz przenosił… :wink:

w sposobie podlaczania - dysk zewnetrzny, to nic innego, jak zwykly hdd w obudowie podlaczony do kompa przy pomocy e-sata, usb, lan czy wi-fi (zalezy od ceny i przeznaczenia)

No tak,ale mi bardziej chodzi o różnice w użytkowaniu,szybkość pracy itp.

Jeśli nie zamierzam go zbyt często przenosić,to lepiej kupić napęd wewnętrzny czy bez różnicy?

Myślę że lepiej kupić wewnętrzny ;] Zawsze mniej dodatkowych kabli itp… ;]

Jeśli to będzie dysk na USB, to transfer będzie niższy niż we współczesnych dyskach twardych, co znacząco wpłynie na wydajność całego systemu.

Jeśli to będzie eSATA to raczej nie odczujesz wielkiej różnicy w wydajności pomiędzy dyskiem wewnętrznym a zewnętrznym.

No to chyba będę skłaniała się ku napędowi wewnętrznemu. Dzięki za info!Jak macie jeszcze jakieś sugestie dot. plusów/minusów takich dysków to piszcie proszę:)