Dysk zewnętrzny do 300zł

Witam

Chciałbym zakupić dysk zewnętrzny do ok 300zł (max 340 nie więcej, chociaż chce się zmieścić w tych 300zł).

Oczywiście chce aby vista go obsłużyła (nie znam się za bardzo, ale wydaje mi się że vista obsłuży każdy dysk zewnętrzny).

Pojemność starczy mi coś ok 200 GB (oczywiście może być więcej, po prostu dysk ma być jak najlepszy za ta cena) :slight_smile:

Teraz czas na pytania :smiley:

  1. Nie miałem nigdy dysku zewnętrznego, więc jak ten dysk idzie podzielić na partycje ??

  2. Jak wyjmę go z jednego kompa i wsadzę do drugiego to ten drugi będzie widział to samo co ten pierwszy ?? (mam nadzieje że każdy to rozumie :P) Czyli że wszystkie dane się nie utracą i jak podłączę do innego kompa ten dysk, to ten drugi będzie miał wszystkie dane ??

  3. Jeżeli zainstaluję na tym dysku zewnętrznym Linuksa (chcę się zacząć bawić z tym systemem więc pierwszy jaki chce zainstalować to Ubuntu :slight_smile: ) i podłączę ten dysk do drugiego kompa, to czy na tym drugim też będę mógł skorzystać z tego linuxa ??

  4. Jak jest wykrywany ten dysk przez windows ?? Mógłby ktoś zrobić srceen tego (wiadomo, chodzi mi o okno mój komputer), normalnie tak jak dysk wewnętrzny ??

To już chyba wszystko :stuck_out_tongue: :wink:

Bardzo dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :slight_smile:

  1. tak samo jak wewnętrzny

  2. tak

  3. inny komp to inne podzespoły itd. więc potrzebne inne sterowniki, nie wiem czy system Ci się odpali jak podłączysz dysk do innego kompa (powinien)

Aha, teraz proszę doradzenie mi najlepszego dysku za tą cenę :wink:

Bo ja się w ogóle nie znam :oops:

Dziękuję i pozdrawiam

taki dysk pojawi się tam gdzie sa partycje twojego macierzystego dysku, tak przynajmniej było u mnie w przypadku dysku 2,5" w obudowie USB

co do dysku za 300zł

to może coś takiego

http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/ … ,id,42447/

a ja proponuję sprawdzony Western Digital WDME2500TE

po co przepłacać za 2,5" ? skoro za tą samą cene może mieć 3,5" z dwa razy większą pojemnością ?

dla wygody. Dysk 2,5" nie potrzebuje oddzielnego zasilania tak jak 3,5".

Nie umie znaleźć zbyt wielu danych o tym dysku co podał Vendor43 , więc jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma dyskami, oprócz wielkości, rozmiaru oraz że 2,5" nie musi mieć oddzielnego zasilania ??

I który lepiej wybrać ??

Samsung F1 320GB wsadzasz do obudowy HDD za niecałe 100zł i się pięknie mieścisz w 300zł z najlepszym dyskiem na rynku. Po co przepłacać za inne rozwiązania?

No ale do jakiej obudowy, nie wiem jaką wybrać bo się nie znam

taka mysle że będzie spoko

http://www.komputronik.pl/Dyski_twarde/ … ,id,56469/

Jakie porty (USB, FireWire, eSATA) masz w komputerze? Masz SATA w środku w kompie?

SATA 2 chyba, (płyta główna Gigabyte GA-945P-S3 I945P S775 )

Bo dysk twardy mam samsung HD160JJ 7200 SATA II

W takim razie, dobrze by było zakupić Samsung F1 320GB + obudowę z USB, FireWire i e-SATA (najtańszą jaka Ci się podoba, poszukaj na ceneo/komputroniku, a do tego http://www.allegro.pl/item458718255_sle … _sata.html i masz maksymalną prędkość u siebie na kompie.

Jak często planujesz łazić gdzieś z tym dyskiem?

W sumie nie często, gdzieś raz na dwa miesiące.

To na Twoim miejscu nie bawiłbym się w dyski zewnętrzne/obudowy, a po prostu miał dysk w środku gdzieś położony i jak potrzeba, to pakujesz w taki plastik (prawdopodobnie w nim dostaniesz dysk) i przenosisz gdzie chcesz. Znacznie taniej, transfery maksymalne, tyle że trochę miej mobilnie i raz na jakiś czas będziesz musiał kabelki odłączyć w środku obudowy. Pasowałoby coś takiego? Bo raz na dwa miesiące to i tak komputer wypada otworzyć i przedmuchać z kurzu…

Po dłuższym zastanowieniu się zrobię tak jak napisałeś Adalbert ,

Więc miałbym kupić ten samsung f1 ??

Czy inny dysk ??

samsunga 320GB f1, a jeśli jednak na obudowę się zdecydujesz (bo jednak szkoda nowego dysku tak tachać a tak to zawsze mobilny jesteś i wszędzie się podepniesz do każdego bez problemu :slight_smile: ) to weź coś takiego CoolerMaster - X Craft 350 Lite

Oki, dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam :slight_smile:

Ten CoolerMaster nie dość, że drogi, to tylko USB ma…

W 220zł można zmieścić się z Samsung F1 640GB, więc chyba taki dysk bym brał.

Pozdrawiam.