Dysk zewnętrzny i zamieranie systemu

Witam,

Jestem posiadaczem zewnętrznego dysku Western Digital My Book 320GB podłączany przez USB 2.0. Domyślnie dysk posiada partycję FAT32 ale producent zaleca przekonwertowanie jej na NTFS co w moim przypadku ma sens ze względu na przechowywanie na nim plików z kamery których rozmiar przekracza 2GB. Usunąłem więc partycję i utworzyłem nową w NTFS. Niestety zauważyłem że teraz podczas kopiowania plików inne aplikacje, jak np. Firefox w którym teraz piszę ten post zamierają co 1-2 minuty na około 30 sekund. Co ciekawe w menedżerze zadań użycie procesora kształtuje się na poziomie 10-20% i w czasie zamierania systemu nie skacze drastycznie, a właściwie wcale się nie podnosi się wcale. Gdy dysk miał FAT32 nie było tego problemu. Z czym jest to związane i czy jakoś da się rozwiązać ten problem? Charakterystyka mojego komputera znajduje się w stopce.

sprawdz:

http://technet.microsoft.com/en-us/sysi … 96653.aspx

troche lepszy niz manager zadan

dodaj pare kolum i powinno pokazac co jest nie tak

view -> select columns -> zakladka process performance

Mam ten program i idąc za Twoją radą sprawdziłem jak to wygląda z jego perspektywy ale nie zauważyłem niczego niepokojącego. Może to dlatego że kopiowałem dane przez FreeCommander’a. Spróbuję Eksploratorem systemowym i zobaczę co będzie.

a sprawdz w total commanderze (nie wiem czy we freecommanderze to jest) jaki masz transfer na tego WD, bo jak z 30mb/s i jak kopiujesz z dysku na ktorym jest system to komp/dysk zawalu dostaje, u mnie tez tak jest :), ale nie na 30 sek tylk ona 1-2 (jak kopiuje duzy plik i zmieniam piosenke w foobarze to trwa to jakies 2sek zanim sie zmieni)

Transfer jest około 30MB/s ale to nie ma znaczenia bo komputer pracuje na macierzy RAID0 więc wyciska 117MB/s. Jak na razie kopiowałem pliki z dysku zewnętrznego na macierz i komputer nawet nie zająknął się ale robiłem to przez eksplorator windows. Jak będę maił chwilę sprawdzę w drugą stronę. Poza tym włączyłem dla tego dysku opcję zwiększonej wydajności zamiast szybkiego odłączania od USB.