Dysk zewnętrzny Seagate nie jest wykrywany


(Damimakary) #1

Witam. Dysk zewnętrzny był używany przez jakiś czas jako dysk wewnętrzny aż do czasu gdy po prostu przestał działać. Dysk był wielokrotnie wymazywany programem MHDD i sprawdzany i żadnych błędów nie pokazuje. Dysku w ogóle tez nie widzi BIOS. Instalka Windowsa rownież. Gdy system zainstaluje przez WinToUsb, żeby miec system na dysku USB i z niego odpalić to działa normalnie jednak gdy wloze go do środka to go nie czyta. Dodam tez ze ostatnio próbowałem instalować Linuxa i zainteresował mnie fakt, że pytała mnie instalacja czy chce zainstalować obok Windowsa 8 (ten system który zainstalować przez program). Trochę głupia sprawa. I teraz pytanie. Co robić w takiej sytuacji? Wgrać firmware który był na początku? I dysk zewnętrzny był wyjety z opakowania a mam gwarancje do 16 lutego. Gwarancja to obejmuje?


(Dimatheus) #2

Hej,

  • Jaki dokładnie dysk?
  • Jaka płyta główna komputera?
  • Czy przy połączeniu do komputera pamiętasz o podłączeniu zarówno taśmy sygnałowej, jak i zasilania?

Pozdrawiam,


(Damimakary) #3

Jest to dysk : STCD500102 (Seagate Backup Plus Slim 500GB). Zapomniałem dodać, że dysk używany był w laptopie. 


(Dimatheus) #4

Hej,

  • A jaki to laptop?
  • I jaki system próbujesz zainstalować?

Pozdrawiam,


(Damimakary) #5

Jest to Toshiba Satelite L305D-S5934 

Próbowałem instalować Windows 7/8/8.1 i cały czas to samo. Podczas instalacji Windows pokazuje, że jest dostępne 128GB mimo iż dysk ma 500GB. W biosie go nie widzi a podczas instalacji Windowsa tylko 128GB


(Dimatheus) #6

Hej,

W takim układzie trzeba może najpierw poprawnie go podzielić na partycję, posługując się na przykład płytką GParted, a dopiero później próbować instalacji systemu.

Pozdrawiam,


(Damimakary) #7

Na tym dysku są 3 partycje. Jest systemowa, rozruchowa i dodatkowa na instalki (moje). Utworzył je specjalny program do instalacji Windows na USB. Zrobie backup instalek i utworze partycje tym programem. Utworzyć je jak dysk będzie przez USB?


(Dimatheus) #8

Hej,

Lepiej będzie je tworzyć, gdy dysk będzie już zmontowany w laptopie. Ewentualnie możesz tylko pousuwać partycje i na takim dysku rozpocząć instalację. Wtedy ostatecznego podziału dokona się z poziomu instalatora systemu.

Pozdrawiam,

Dimatheus