Dysk zewnętrzny sformatowany w tv, niewidoczny w komputerze

Witam, mam problem z dyskiem przenośnym. Podłączyłem go do telewizora poprzez usb i sformatowałem, by móc zapisywać na nim nagrywane programy. Kiedy chciałem z powrotem podłączyć go do komputera, ten nie wyświetla go w moim komputerze. Dysk jest widziany w menedżerze urządzeń i w zarządzaniu dyskami. Nie wiem jednak co powinienem zrobić by zachowywał się tak jak wcześniej tzn. tak jak pendrive. Dysk to INTENSO 320GB MEMORYBLADE 2,5" USB 3.0. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Witam.

Twój telewizor sformatował dysk na swój własny system plików. Dlatego Windows go widzi, ale nie rozpoznaje.

Możesz go używać tylko w komputerze pod Win, albo tylko w TV do nagrywania programów.

Sformatować dysk pod Windowsem na system plików NTFS w “zarządzaniu dyskami”.

W obecnym stanie prawdopodobnie odczytasz dysk używając Linuxa.

Dokładnie tak jak kolega napisał. Dysk w obecnej formie jak najbardziej do odczytania pod Linuxem.

Na twoim miejscu bym podzielił dysk na dwie partycje. Pierwszą ntfs i drugą tą telewizorową (zapomniałem nazwy). Wtedy masz możliwość pracy z komputerem jak i telewizorem (również odczyt multimediów z ntfs na telewizorze). Żeby przerzucić nagrania na ntfs wydaje mi się, że wystarczy jakiś Linux Live CD.

adam93 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Zrobiłem tak, jak napisaliście. Tzn. sformatowałem go poprzez narzędzie zarządzanie dyskami. Dysk widoczny jest po tym w zarządzaniu dyskami, menedżerze urządzeń, jednak nie ma go w folderze Komputer. Odpaliłem live CD Ubuntu i tam dysk jest widziany bez problemów. Sformatowałem go poprzez Ubuntu (FAT) i dalej to samo. Dysk pod Windows 7 niby jest, ale jakby go nie było. Ktoś jest w stanie mi pomóc? Dysk jest jeszcze na gwarancji, ale nie sądzę, by było to winą jakiejś usterki fizycznej.

Dodane 12.11.2012 (Pn) 12:09

Witam ponownie. Wszystko już jest ok. Problemem w moim przypadku okazało się być to, że nie zmieniłem litery dysku w zarządzaniu dyskami. Teraz już wszystko działa poprawnie. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

cześć,
mam ten sam problem, czy możesz mi powiedzieć jak wejść w zarządzanie dyskami na w7 ?
z góry dzięki

diskmgmt.msc z linii poleceń