Dysk zewnętrzny usb -nie widzi. Windows 7 64-bit

Witam, mam problem z dyskiem zewnętrznym usb (WD My Passport Ultra). Działał normalnie, aż do dziś :). Normalnie system sam wykrywał jego obecność i wyskakiwało okienko setup. Dzisiaj natomiast system go widzi, ale nie mogę go otworzyć, dziwne jest też to, że po odłączeniu dysku system w dalszym ciągu go “Widzi” i nie można go usunąć. Poza tym nie mogę normalnie zamknąć systemu (windows 7 ) wyłączanie trwa całą wieczność. Dziwne jest też to, że podczas gdy dysk jest podłączony nie można normalnie pracować na komputerze wszystko zwalnia, albo w ogóle nie można otworzyć np. przeglądarek internetowych.

Jestem laikiem komputerowym, także proszę łopatologicznie wytłumaczyć co i jak :slight_smile:

Aha po podłączeniu dysku do tv wszystko działa…

Dobra po podłączeniu dysku, laptop nadaje się tylko i wyłącznie do twardego formatowania. Nic nie działa, żaden program się nie uruchamia itp…

Raczej padł dysk. Sprawdź go w innym komputerze lub podłącz do laptopa w trybie awaryjnym. 

No właśnie pod TV chodzi normalnie, odtwarza filmy itp. Mam wrażenie, że coś stało się z systemem odpala się dłużej  wyłącza po 5 min…

 

A może TV coś na nim zapisał?

 

Sprawdź go na innym kompie.

Sprawdziłem na innym i działa,